Zalety podnośników do wanny

Wydawać by się mogło, że korzystanie z wanny jest niezwykle prostą czynnością. Jednak nie każdy może tak powiedzieć. Wchodzenie i wychodzenie z wanny sprawia niezwykłe trudności osobom niepełnosprawnym oraz w podeszłym wieku. Całe szczęście istnieją rozwiązania, które znacznie zwiększą komfort wieczornej toalety. Jednym z nich jest podnośnik kąpielowy. 

Bezpieczeństwo podczas kąpieli dzięki windzie do wanny 

\"windaSama winda do wanny może występować w różnych rodzajach. Standardowy model składa się jednak z siłownika i wodoodpornego pilota sterowania. Przypomina rodzaj siedziska z oparciem, który posiada stabilną konstrukcję. Maksymalny udźwig wielu modeli wynosi nawet ponad 150 kilogramów. Gdy osoba mająca trudność z wejściem do wanny usiądzie na siedzisku, z pomocą pilota może opuścić się w dół, a po kąpieli znów w górę. Rozwiązanie to jest niezwykle przydatne i w wielu przypadkach oznacza brak konieczności zatrudnienia osoby pomagającej w opiece. Co najważniejsze winda do wanny sprawdzi się w każdej łazience niezależnie od jej metrażu. Nawet gdy z wanny korzysta więcej osób, windę można w dowolnym momencie wyjąć i ponownie włożyć w razie konieczności. Sam podnośnik został wykonany z materiałów, które jednocześnie wykazują się wysoką wytrzymałością i lekkością. Drugi parametr jest niezwykle istotny w przypadku osób chorujących, które mieszkają samotnie. Co najważniejsze winda do wanny spełnia swoją najważniejszą funkcję – zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas wieczornej toalety. 

Z windy do wanny bardzo często korzystają osoby starsze. Ważne jest więc, aby pilot dołączony do podnośnika był prosty i intuicyjny w obsłudze. Tak właśnie jest w przypadku większości modeli. Wszystkie te cechy składaj się na wygodniejszą i bezpieczniejszą kąpiel w wannie osób starszych, niepełnosprawnych bądź po przebytych urazach.