Zabiegi poprawiające jędrność skóry twarzy

Z biegiem czasu nasza skóra zaczyna tracić swoją jędrność i o ile w przypadku konkretnych partii ciała możemy ten proces przyhamować za pomocą zdrowej diety oraz ćwiczeń, o tyle nasza twarz wymaga bardziej kompleksowego podejścia polegającego na odpowiednio dopasowanej pielęgnacji, ale także i zabiegów.

Jak poprawić owal twarzy?

\"wolumetriaDieta oraz ćwiczenia mają ogromnie pozytywny wpływ nie tylko na mięśnie czy kształt naszej sylwetki, ale także na jędrność naszej skóry. Chcąc zadbać o tą samą kwestię w przypadku naszej twarzy warto wyrobić sobie rutynę pielęgnacyjną opartą na kosmetykach przeznaczonych do naszego typu cery. Jednakże to nie wszystko, co możemy dla niej zrobić. Wolumetria twarzy to zabieg, który przywraca jej właściwy kształt czyli taki, jaki posiadaliśmy będąc młodszymi osobami. Jest to zabieg będący zdrowszą, mniej bolesną i bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnej formy liftingu, który pozwoli nam w pełni powstrzymać oznaki starzenia się naszej skóry. Zabieg polega nie tylko na zniwelowaniu widoczności naszych zmarszczek. Można za jego pomocą wyrównać kontur twarzy, podnieść jej owal, czy przywrócić naturalny kształt zapadniętych policzków. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga od nas okresu rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku liftingu. Trwa on około dwadzieścia minut i po jego wykonaniu możemy powrócić do naszego naturalnego trybu życia.

Do przeprowadzania zabiegu używa się specjalnego, zagęszczonego kwasu hialuronowego co pozwala nam na utrzymanie znacznie dłuższych efektów. Kwas hialuronowy z kolei jest związkiem, który występuje naturalnie w naszym organizmie, stąd też wysokie bezpieczeństwo samego zabiegu z racji tego, że nie wstrzykujemy w twarz żadnych obcych naszemu organizmowi związków chemicznych. Kwas hialuronowy, podobnie jak kolagen, jest w naszym ciele odpowiedzialny za jędrność skóry.