Zabiegi plastyczne napletka u mężczyzn

Operacje plastyczne narządów rodnych kobiet są coraz bardziej powszechne. Mężczyźni także poddają się zabiegom plastycznym napletka. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest zespolenie wewnętrznej blaszki napletka z żołędzią. Taki stan występuje praktycznie u każdego nowonarodzonego chłopczyka. Operacja stulejki lub obrzezanie występuje w znieczuleniu.

Zabiegi operacyjne na napletku

zabieg plastyki napletkaCoraz bardziej popularny staje się zabieg plastyki napletka. Jest to zabieg, w którym chirurgicznie zostaje poszerzone ujście otworu napletka. Efekty takiego zabiegu są sprawą indywidualną. Z pewnością dla lepszych efektów wymagane jest stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych. Pacjent nie może po zabiegu prowadzić samochodu, pić alkoholu i nadmiernie moczyć miejsce po zabiegu. Przeciwskazane jest również życie seksualne przez minimum 4 tygodnie. Stulejka w odróżnieniu od obrzezania to zabieg niecałkowity. O ewentualnym powtórnym zabiegu decyduje lekarz chirurg. Przed wykonaniem zabiegu prowadzony jest wywiad lekarski z pacjentem. Eliminacja przeciwskazań jest istotna. Do przeciwskazań do zabiegu należy zaburzenie krzepnięcia krwi, antybiotykoterapia, epilepsja, choroby nowotworowe oraz schorzenia wątroby. Operacja wpływa na życie seksualne pacjenta, zmniejsza infekcje żąłądzi oraz poprawia samopoczucie pacjenta.

Operacje plastyczne u dorosłych mężczyzn często dotyczą okolic intymnych. Plastyka napletka dotyczy coraz większej ilości dorosłych mężczyzn i to ze względów zdrowotnych. Przede wszystkim w celu lepszego komfortu podczas kontaktów seksualnych należy wykonać zabieg operacyjny jak najszybciej. Najlepsze efekty pacjent otrzyma gdy będzie się stosować ściśle do wskazówek pacjenta. Zabieg można wykonać w wielu placówkach chirurgicznych w Polsce.