Wyprawka dla noworodka – jak ważny jest kokon?

Skompletowanie wyprawki dla noworodka nie należy do łatwych zadań. Trzeba pamiętać o kilku niezbędnikach, takich jak: ubranka, pościele, kosmetyki pielęgnacyjne, a także kokony. Istnieje parę produktów, które będą bardzo przydatne zarówno w szpitalu, tuż po narodzinach pociechy, jak i już po wyjściu z placówki. Najlepiej jest sporządzić listę.

Kokon – istotny element wyprawki

\"wyprawkaKompletowanie wyprawki dla maluszka najlepiej jest rozpocząć w drugim trymestrze, kiedy już wiadomo, czy to będzie chłopczyk, czy też dziewczynka. Nie można tego zostawiać na ostatnią chwilę, bowiem pod koniec ciąży przyszłej mamie może być już trudno rozmyślać o akcesoriach potrzebnych jej dziecku, gdy przygotowuje się do porodu. Oczywiście obowiązkowym punktem na liście zakupowej muszą być wysokiej jakości ubranka w małych rozmiarach , np. bodziaki, pajacyki oraz kaftaniki. Oprócz nich niezbędne są również bardzo delikatne kosmetyki pielęgnacyjne oraz akcesoria, takie jak: nożyczki do paznokci, chusteczki nawilżane, termometr, a także szczotka do włosów. W pierwszych chwilach życia maluszka ważny jest wysoki komfort jego snu, dlatego też należy skompletować przyjazne dla skóry pościele oraz kocyki. Bez nich tak naprawdę nie istnieje dobrze zorganizowana wyprawka dla noworodka kokon również należy do tych produktów, ponieważ wpływa na dobry sen pociechy. To dzięki niemu maluch jest bezpieczny, gdyż wyższe boki tego miękkiego gniazdka chronią przez zsunięciem się z łóżeczka. W dodatku znakomicie sprawdzi się on podczas kamienia dziecka.

Kompletując wyprawkę dla noworodka należy pamiętać o kilku ważnych niezbędnikach, które w pierwszych dniach życia maluszka będą miały ogromne znaczenie oraz okażą się niezwykle przydatne. Oprócz ubranek, fotelika samochodowego bądź kosmetyków warto zakupić dobrej jakości kokon. To właśnie w nim dziecko będzie czuło się bezpiecznie.