Wybór kolorowych pieluch

 

Kompletowanie wyprawki pochłania sporo czasu, bo trzeba kupić wiele, niezbędnych rzeczy. Najczęściej mamy kupują ubranka, pościel, kocyki i pieluszki. Są to artykuły, które będą potrzebne już od pierwszego dnia życia maluszka.

Z czego są zrobione pieluszki dla dzieci?

\"koloroweDzieci szybko rosną i przeważnie nie ma sensu robić dużych zapasów rzeczy dla niego, ponieważ zaraz z nich wyrośnie. Jednak nie odnosi się ta zasada do pieluszek, których nigdy dość. Mowa tu jest o pieluchach wielokrotnego użytku, które są wykonane z bawełny, tetry czy flaneli. Można jeszcze spotkać pieluszki bambusowe, ale ich cena jest znacznie wyższa. Mamy najczęściej kupują klasyczne białe pieluchy tetrowe, które mają szerokie zastosowanie w sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Służą do wycierania buzi po karmieniu, mogą chronić naszą odzież przez zabrudzeniem w tracie podnoszenia dziecka na ramię do odbicia czy też jest możliwe spowijanie dziecka w pieluszkę. Kolorowe pieluchy najlepiej się sprawdzą jako lekkie okrycie w upalne dni lub pieluszka, w którą zawiniemy maluszka, aby czuł się bezpiecznie. Tetrowe pieluchy mają dość rzadki splot, ale świetnie chłoną wodę. Natomiast flanelowe są jednostronne i mają przyjemną, lekko pluszową powierzchnię. Możemy dziecko kłaść w wózku lub w łóżeczku na pieluszce, aby zabezpieczyć podłoże przed zabrudzeniem w razie ulania. Zaletą takich pieluch jest niska cena, ponieważ najzwyklejsze, białe pieluchy tetrowe kosztują niecałe dwa złote, a flanelowe modele o złotówkę więcej.

Każda mam zaopatruje się w takie pieluszki, bo są niezastąpione w wielu sytuacjach. Czasem mogą zastąpić kocyk, ręcznik czy stanowić miękkie prześcieradło w łóżeczku czy na przewijaku. Przeważnie dziesięć sztuk białych i kolorowych pieluszek wystarcza.