Wybór drewnianego krzesełka dla dziecka

Bycie rodzicem wiąże się z odpowiedzialnością za rozwój małego człowieka. To nieustanne podejmowanie decyzji. które choć często wydają się proste, wcale do takich nie należą. Pierwszym wyzwaniem przy dorastającym maluchu może być wybór krzesełka, na którym będzie siedzieć, jeść i rysować pierwsze portrety swoich rodziców. Jakie wybrać, by mieć pewność, że jest odpowiednie?

Odpowiednie krzesełko dla dziecka 

\"krzesełkaGdy dziecko zacznie interesować się pracami plastycznymi i wykaże większą samodzielność w jedzeniu, warto zastanowić się nad kupnem pierwszego krzesełka i stoliczka. Są one bardzo ważne w rozwoju, ponieważ wpływają na prawidłową postawę dziecka, ale tylko wtedy jeśli zostały odpowiednio dobrane. Należy pamiętać o tym, że rozmiar dziecięcych mebli uzależniony jest od wzrostu dorastającego człowieka. Siedząc na krześle, dziecko musi opierać całe stopy o podłogę, mając kolana zgięte w kącie 90 stopni. Stolik idealnie dobrany jest wtedy, gdy dziecko nie musi się nad nim pochylać – łokcie będą oparte na blacie, a plecy proste. Po dokonaniu oceny poprawności postawy przychodzi decyzja o materiale, z którego zostały wykonane krzesełka. Lepiej wybrać plastikowe czy drewniane? Wszystko zależy od preferencji rodziców, jednakże krzesełka drewniane dla dzieci są stabilniejsze i trwalsze. Mogą posłużyć one zdecydowanie dłużej i przydać się kolejnym pociechom. Rodzice mają pewność, że drewno się nie odkształci i nie połamie przy wiercącym się dziecku. Drewniane krzesełka są również proste w utrzymaniu czystości, ponieważ odpowiednio zabezpieczone drewno wystarczy przetrzeć. 

Wybór odpowiedniego krzesełka dla dzieci nie musi być trudny. W trosce o postawy dzieci warto wybrać solidne i bezpieczne meble drewniane, które mogą posłużyć nawet przez kilka pokoleń. Warto zainwestować w sprawdzone i trwałe mebelki, które przyczynią się do prawidłowego rozwoju pociechy. A w dodatku są dużo bardziej ekologiczne niż te plastikowe!