Wybieramy parking niedaleko lotniska

Planując podróż samolotem, warto w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednie miejsce, w którym będziemy mogli zostawić samochód. Lotnisko Katowice Balice jest to drugie największe pod względem ruchu w Polsce. W przypadku części z kilku milionów pasażerów, jest to punk przesiadkowy. Nie brakuje jednak osób, które rozpoczynają i kończą swoją podróż na lotnisku w Krakowie. To właśnie takie osoby mogą być zainteresowane parkingiem w dobrej cenie.

Jak wybrać parking przy lotnisku?

lotnisko balice niedrogi parkingOsoby, które chcą zostawić samochód przy lotnisku w Krakowie, często poszukują informacji na temat tanich i dobrych parkingów, a także miejsc, w których mogą pozostawić samochód za darmo i  dojechać środkami komunikacji miejskiej. Jeśli interesuje nas lotnisko balice niedrogi parking nie powinien być problematyczny. Jeżeli chcemy zaparkować w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, będziemy mieć do dyspozycji wielopoziomowy parking oraz parkingi odkryte. W ich cenę często jest wliczony serwis w postaci odpalenia samochodu z rozładowanym akumulatorem albo dopompowania kół. Dla kierowców, którzy odwożą albo odbierają pasażerów, lotnisko przewidziało możliwość krótkiego zatrzymania się w specjalnej strefie. Na tym jednak nie kończy się baza miejsc parkingowych, ponieważ lotnisko jest otoczone siecią parkingów prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców.

Bez wątpienia można uznać, że lotnisko w Krakowie jest otoczone siecią parkingów należących do przedsiębiorców niezależnych od lotniska. Konkurencja pomiędzy poszczególnymi parkingami jest znaczna, co skutkuje wyrównaniem cen. Właściciele parkingów proponują różnorodne usługi dodatkowe, a swoistym standardem stał się transfer na lotnisko samochodem osobowym albo busem, a także po powrocie z lotniska na parking.