Własny prąd

Własny prąd daje niezależność

Często w naszych domach instalujemy ogrzewanie, które w danym momencie się nam podobało, było modne, czy tanie bo w promocji. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, jakie będzie oni wydajne i jak się będzie je użytkowało.

Możliwość wytwarzania własnego prądu

\"WłasnyTo duży błąd. Później nasze ogrzewanie często nie daje nam tyle ciepła ile byśmy chcieli, czy tez jego użytkowanie może być bardzo drogie i nasze rachunki są zbyt wysokie. Wtedy pozostaje nam zainwestowanie w dodatkowe źródło ciepła. Możemy wybrać kominek. Taki wmurowany byłby kłopotliwy, bo trzeba byłoby skuwać ściany i dodawać nowy komin z wentylacją.
Są jednak kominki wolnostojące, czy tak zwane piece kozy, które nad dogrzeją kiedy będziemy chcieli. Jest jednak inne rozwiązanie, dzięki któremu nie tylko będziemy mogli mieć ciepło w domu, jeśli podłączymy do niego, na przykład pompę ciepła, ale również będzie to dla nas dodatkowa energia elektryczna. Własna elektrownia słoneczna dostarczy nam sporej ilości prądu, dzięki któremu nasze rachunki za energie i ogrzewanie mogą zostać w sposób znaczący obniżony. Żeby się tak stało to musimy zamontować na dachu zakupione wcześniej panele fotowoltaiczne. Dzięki nim pozyskamy energię ze słońca, dzięki czemu nasze ogrzewanie może być dużo tańsze i przyjemniejsze. Dodatkowo panele słoneczne możemy podłączyć do licznych instalacji, nawet do ogrzewania podłogowego, dzięki czemu nasz dom będzie jeszcze cieplejszy.

Fotowoltaika na pewno może nam przynieść wiele korzyści. Sprawdzi się zarówno jako dodatkowe źródło ciepła w naszym domu, jak i zapasowa mała elektrownia.

Więcej wiadomości pod adresem http://wlasnyprad.eu