Wielcy mistrzowie sami robili podobrazia

 

Jeśli mamy jakąś pasję, niezależnie od tego co to będzie, powinniśmy mieć bardzo dobre możliwości żeby ją rozwijać. Będziemy przede wszystkim potrzebowali odpowiednich materiałów i sprzętu, żeby zajmować się konkretnym zagadnieniem. Na przykład malarze potrzebują odpowiednich pędzli, farb, no i oczywiście podobrazi. Dzięki takim przedmiotom będziemy mogli swobodnie ćwiczyć nasz warsztat.

Dobre podobrazie jest potrzebne do malowania olejem

\"podobrazia\"Nie powinniśmy mieć żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o nasze zainteresowania. Jeśli inspirują nas dawni mistrzowie i chcielibyśmy malować jak oni, powinniśmy dużo trenować. Najlepiej korzystać z farb olejnych, gdyż były one stosowane w dawnych czasach, poza tym musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości podobrazia. Można oczywiście samemu przygotować je dla siebie, wymaga to jednak bardzo dużo siły, no i w dzisiejszych czasach dużo bardziej opłaca się po prostu kupić dobre podobrazie w markecie, gdyż są one po prostu wyjątkowo tanie. Na podobraziu najpierw musimy zrobić podmalówkę, na którą zaczniemy później nakładać właściwe warstwy farby, tworzące nasz obraz. Wielcy mistrzowie z dawnych wieków nakładali farbę wieloma warstwami, to niesamowite, ale niektóre obrazy Rembrandta nadal nie są całkiem suche. Taka warstwa farby schnie bowiem powoli. Znamy dzisiaj techniki stosowane przez najlepszych malarzy, możemy je dzięki temu naśladować, żeby samemu nauczyć się malować na najwyższym poziomie. Wystarczy tego chcieć.

Nic nie stoi dzisiaj na przeszkodzie, żeby nauczyć się malować tak, jak najwięksi malarze sprzed stuleci. Wystarczy, że będziemy starali się naśladować ich techniki, a także zaopatrzymy się w podobrazie z prawdziwego zdarzenia, a na pewno wszystko pójdzie dobrze. Oczywiście nauka może być czasochłonna i włożymy w nią wiele wysiłku, ale dla takich efektów warto się postarać.