W rowerze też trzeba wymieniać opony

 

Jazda na rowerze to coś wspaniałego. Dlatego właśnie tak wielu ludzi przesiada się na dwa kółka. Jest to darmowy środek transportu, z którego można korzystać zarówno do rekreacji jak i do pracy. Można wybrać się na rowerową przejażdżkę albo pojechać na zakupy do pobliskiego sklepu. O rower należy dbać podobnie jak dba się o samochód.

Opony rowerowe mają określoną wytrzymałość

\"oponaMało kto przywiązuje uwagę do opon w swoim rowerze. Wydaje się, że dopóki trzymają się w całości to można je eksploatować do samego końca. Tym czasem nic bardziej mylnego, należy je wymieniać i to nawet częściej aniżeli te samochodowe. Opona rowerowa 29 cali zużywa się w zależności od liczby kilometrów, które robimy, ale również w zależności od rodzaju nawierzchni, po której się przemieszczamy. Im trudniejsza nawierzchnia tym krótsza żywotność opony. Opony rowerowe, podobnie jak samochodowe, też dzielą się na letnie i zimowe. Jeśli chcemy jeździć bezpiecznie w zimę powinniśmy zainwestować właśnie w specjalne opony zimowe. Różnią się one od letnich bieżnikiem i w okresie zimowym zapewniają rowerzyście należyte bezpieczeństwo. Stan opon w rowerze należy regularnie kontrolować. Zaniedbanie w tym zakresie może doprowadzić do upadku, a co za tym idzie niepotrzebnej kontuzji. Opony możemy kupić w sklepie rowerowym, gdzie od razu możemy poprosić o ich przełożenie na koła. Jeśli potrafi się samemu zmienić oponę w rowerze to można ją kupić przez internet. Wystarczy jedynie znać rozmiar koła i zdecydować o jakości kupowanej opony.

Dla niektórych rower jest tak samo ważnym środkiem komunikacji jak dla innych samochód. Rower powinien być zawsze sprawny i przygotowany do jazdy. Przed sezonem letnim należy przeprowadzić pełną konserwację swoich dwóch kółek. Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, żeby opony rowerowe były w pełni sprawne i dostosowane do pory roku.