Używane czy nowe regały sklepowe?

Wyposażenie sklepu jest ważnym elementem dla każdego przedsiębiorcy. Nieważne czy jest to sklep stacjonarny, czy internetowy, bo każdy ma magazyn i musi jakoś zagospodarować w nim przestrzeń, aby wszystkie zapasy się zmieściły. Na rynku mamy spory wybór półek, pojemników i regałów, które się nadają do magazynowania.

Gdzie kupić używany regał sklepowy?

\"używaneJeżeli chcemy zaoszczędzić na początku działalności, albo po prostu przy urządzaniu sklepu, lub magazynu, to najlepiej nie kupować nowych regałów, bo to spory wydatek. W przypadku sklepu internetowego, kiedy magazyn mamy u siebie w domu, mamy większą swobodę wyboru, bo miejsce nie musi być estetyczne, a jedynie praktyczne i powinno zajmować jak najmniej miejsca. Pojemne, używane regały sklepowe, dostaniemy w niskich cenach na różnych portalach aukcyjnych, gdzie ludzie chcą się pozbyć wyposażenia po zamkniętej firmie, albo zmieniają je na nowe, a stare chcę upłynnić jeżeli im się nie przydadzą. Używany regał również się sprawdzi w przydomowym warsztacie, czy na strychu, albo w piwnicy, aby lepiej zorganizować przestrzeń potrzebną do przechowywania przeróżnych rzeczy. Ważne, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, czy regał nie posiada śladów korozji, nie jest uszkodzony i czy nóżki nie są zdeformowane, co może świadczyć o zbytnim przeciążeniu w trakcie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Regały sklepowe mogą być drewniane, metalowe, albo z tworzywa sztucznego, które będzie najmniej wytrzymałe, ale sprawdzi się na przykład w perfumerii.

Nowe regały kosztują od stu do nawet trzystu złotych, a używane kupimy już za pięćdziesiąt złotych. Jeżeli potrzebujemy ich kilku, to jest to znaczna oszczędność pieniędzy, które możemy przeznaczyć na inny cel. Nie będzie on miał gwarancji producenta, ale cena nam to wyrówna.