Uciążliwe wypadanie włosów

 

Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny dla każdego z nas, bo często jesteśmy przez jego pryzmat oceniani. Dlatego nienaganny, schludny wygląd będzie odpowiedni, ale dotyczy on także włosów, skóry i paznokci, ponieważ są one widoczne gołym okiem. 

Jak leczyć wypadanie włosów?

\"wypadanieNasze ciało jest niemalże w całości pokryte włosami o różnej długości. Mamy je a nogach, pod pachami, brzuchy, czy twarzy, ale mają one nieznaczną długość, w porównaniu z tymi, które rosną na głowie. Cykl życia jednego włosa, to około siedem lat, w czasie których przechodzi on przez kilka faz. Kiedy wkracza o ostatnią fazę, to powoli obumiera i z czasem wypada. To zupełnie naturalne zjawisko, ponieważ włosy nie rosną w nieskończoność. Jeżeli na ich miejscu pojawiają się nowe, to nie mamy się czym martwić. Jednak kiedy tak się nie dzieje, to jest to pierwszy sygnał ostrzegawczy. Wypadanie włosów jest powszechnym zjawiskiem i jest wywołane przez wiele czynników. Na pewno, gdy dotyczy nas długotrwałe wypadanie włosów leczenie jest konieczne. W takiej sytuacji najlepiej się udać do trychologa, ponieważ jest on specjalistą od wszelkich chorób włosów i skóry głowy. W wielu przypadkach wystarczy dokonać zmian w diecie i wprowadzić ćwiczenia fizyczne do swojego trybu życia, aby stan włosów uległ poprawie. Jednak bywają też bardziej poważne przypadku, kiedy konieczne jest leczenie farmakologiczne, lub przy wykorzystania mezoterapii. Jednak to lekarz powinien podjąć decyzję o metodzie leczenia, po wykonanych badaniach.

Z leczeniem wypadających włosów nie ma sensu zwlekać, ponieważ może się ono skończyć nawet całkowitym wyłysieniem. Jeżeli po kilku miesiącach taki stan nie mija, to najlepiej czym prędzej udać się do trychologa, który jest specjalistą od wypadania włosów.