Taśmy suwakowe dobierane do rodzaju materiału

Materiały do zamków błyskawicznych to nieodzowny element wielu typów odzieży. Pracownicy pracowni krawieckich i innych firm odzieżowe mogą dowolnie dobierać długość taśmy a także jej inne parametry. Dzięki sklepom z dodatkami krawieckimi, możliwe jest dokładne wymierzenie długości taśmy, a także dobranie koloru do odcienia danego elementu ubrania. Czym możemy się kierować kupując taśmę do zamka?

Taśmy do zamków błyskawicznych wszywane do odzieży

\"taśmaTaśmy tego typu są sprzedawane na długość, co oznacza, iż możemy dokładnie określić, ile taśmy potrzebujemy, aby wszyć ją do konkretnego rodzaju odzieży. Taśma suwakowa jest jednak wykorzystywana nie tylko do wszywania do różnego rodzaju odzieży wierzchniej. Popularne są także taśmy, które zostały zaprojektowane do używania w torebkach skórzanych czy butach. Oprócz tego, iż taśma tego typu musi być dobierana pod względem kolorystyki, posiada także wiele innych właściwości. Jedną z nich jest wodoodporność i wyeliminowanie ryzyka przemakania odzieży na deszczu. Tego typu taśmy są szeroko stosowane na przykład w odzieży sportowej a także turystycznej. Zamki błyskawiczne tego typu to podstawowy element wyposażenia bluz, kurtek czy softscheli, wykonanych z tkanin przepuszczających i oddychających. Dzięki wykorzystaniu tego typu taśm, odzież ta może być wykorzystywana w każdych warunkach, nawet w zimie czy zimnych porach jesiennych.

Do taśm często dołączane są suwadła, pozwalające zasuwać i rozsuwać zamek. Wiele suwadeł także jest dobieranych kolorystycznie, a materiał z którego są one wykonane zapewnia wiele godzin bezawaryjnej pracy zamka błyskawicznego. Duża część taśm jest oferowana razem z suwałem, lub sprzedawana oddzielnie, po uprzednim dobraniu odpowiedniego modelu suwaka do taśmy.