Tanie maski antysmogowe

 

Co roku w większości polskich miast powtarza się sytuacja ze złą jakością powietrza. Smog jest dziś normalnym zjawiskiem, z którym żyjemy niemalże przez większą część roku. Najlepszym sposobem walki z nim jest noszenie maseczek.

Kiedy zakładać maskę antysmogową?

\"niedrogieKażdego roku niemalże cała Polska zmaga się z problemem smogu, który znacząco ogranicza życie, a także wpływa na jego jakość. Przebywanie na powietrzu, w którym stwierdzono znaczne przekroczenia norm szkodliwych substancji grozi ciężkimi chorobami układu oddechowego, a nawet chorobami nowotworowymi. Dlatego też tak ważna jest ochronna układu oddechowego, a najlepszym sposobem są niedrogie maski antysmogowe, które można kupić w wielu sklepach w internecie. Przy ich wyborze warto się kierować rodzajem filtra, a nie wyglądem zewnętrznym. Przede wszystkim za godne polecenia są uznawane filtry N95, N99 i HEPA, które są stosowane w najlepszych rodzajach masek. Przede wszystkim posiadają one wszystkie najważniejsze certyfikaty, które potwierdzają ich wysoką skuteczność. Są w stanie zatrzymać groźne dla naszego zdrowia pyły zawieszone PM10 i PM 2,5, których w ostatnich latach bardzo dużo się pojawiło. Maski antysmogowe składają się z zewnętrznej, elastycznej warstwy oraz wewnętrznego filtra, który należy wymieniać co kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, w zależności od stopnia i częstotliwości użytkowania. Najtańsze maski przeciwsmogowe kupimy za niecałe sto złotych w sklepach internetowych i jedyne co trzeba do nich dokupować, to filtry.

Noszenie dziś maski antysmogowej jest dla naszego zdrowia najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić. dzięki temu znacznie ograniczamy ryzyko wystąpienia ciężkich chorób układu oddechowego. Są one wygodne w noszenie i posiadają regulację obwodu.