Szybka wymiana klocków hamulcowych

Uczę się w  technikum samochodowym w Gdyni. Samochody  to moja pasja od dzieciństwa.  Tydzień temu odebrałam swoje wymarzone prawo jazdy i kupiłem swój pierwszy samochód. Na kupno samochodu pracowałem prawie całe wakacje, trochę pieniędzy dołożyli mi rodzice i dziadkowie. Za tydzień rozpoczynam praktyki w warsztacie samochodowym.

Wymiana klocków hamulcowych w moim samochodzie

jak wymienić klocki hamulcowe gdyniaMój pierwszy samochód nie jest oczywiście z salonu tylko ma już trochę lat. Poprzedni właściciel powiedział, że trzeba w nim zrobić kilka drobnych napraw. Okazało się, że do wymiany są klocki hamulcowe. Postanowiłem  je w ramach praktyki w warsztacie sam sobie wymienić. Właściciel warsztatu się zgodził. Musiałem dowiedzieć i nauczyć się jak wymienić klocki hamulcowe gdynia ma wiele warsztatów samochodowych. Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk. Stare klocki wyjmujemy, a w to miejsce wkładamy nowe. Trzeba również wcisnąć tłoczek w zacisku, aby zacisk można było założyć na grubsze klocki. Mechanicy w warsztacie powiedzieli mi też, że przy wymianie klocków możemy od razu wymienić tarcze. Jak się okazało tarcze w moim samochodzie były również do wymiany. Nauczyłem się też, że nigdy nie wymieniamy tarcz bez jednoczesnej wymiany klocków. Czyli przy nowych tarczach zakładamy nowe klocki. Niedopuszczalne jest dalsze korzystanie z używanych elementów. Klocki wymieniłem sam  z mała pomocą.

Wymian klocków w moim samochodzie okazała się dosyć łatwa. Byłem zadowolony, że udało mi się to zrobić samemu. Mogłem teraz już bez problemów jeździć moim samochodem i cieszyć się z jazdy nim. Klocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego.