Stanik dla matek karmiących

Każda przyszła mama powinna już na początku swojej ciąży zakupić nową, wygodną bieliznę, ponieważ piersi powiększają się już od samego początku a wygoda i komfort są najważniejsze. Jest wiele sklepów oferujących różne modele staników.

Odpowiedni biustonosz dla matek karmiących

Odpowiednio dobran\"biustonoszy biustonosz nie tylko podtrzymuje piersi i nadaje im ładny kształt, ale także chroni je przed rozciągnięciem i utratą jędrności, dlatego powinien być ściśle dopasowany pod biustem i mieć odpowiednio duże miseczki. Źle dobrany biustonosz może obcierać i uciskać a to spowoduje, że nie będziemy czuły się komfortowo. Jeśli więc po założeniu koszulki nasze piersi nie mają krągłego kształtu, oznacza to, że stanik jest źle dobrany. Biustonosz powinno się kupić w 9 miesiącu ciąży, ponieważ biust powiększa się w końcówce ciąży. Przyda nam się już w szpitalu, a poza tym po narodzinach dziecka jest wiele ważniejszych spraw niż zakup stanika. Wybierając odpowiedni stanik najlepiej jest przymierzyć kilka modeli i spośród nich wybrać najwygodniejszy i najlepiej dopasowany. Miseczka powinna być o rozmiar większa niż ta noszona w końcówce ciąży, dlatego że laktacja dopiero się stabilizuje a piersi zmieniają wielkość nawet kilka razy w ciągu doby w zależności od tego czy są przed czy po karmieniu. Na początek poleca się biustonosz dla karmiącej bez fiszbin. Pomimo, iż gorzej podtrzymuje biust to fiszbiny mogłyby ucierać podczas karmienia na leżąco. Miękki biustonosz przyda się także do spania. Wiele kobiet śpi w staniku.

Jeśli boimy się, że wybrany przez nas stanik będzie nie odpowiedni możemy skorzystać z pomocy specjalistki, która doradzi nam jaki model powinnyśmy wybrać. Podczas karmienia najważniejsza jest wygoda i komfort, należy o tym pamiętać kupując bieliznę.