Sprawdzone uchwyty ścienne

 

Posiadacze rowerów bardzo często starają się znaleźć odpowiedni sposób na jego umieszczenie w garażu, czy w piwnicy. Niekiedy jest to problematyczne z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup odpowiedniego typu wieszaka na rower. Taki uchwyt mocowany jest bezpośrednio do ściany.

Montaż uchwytu ściennego na rower

uchwyt ścienny do roweruW ten prosty sposób nasz rower jest w stanie zmieścić się nawet w najbardziej zagraconym garażu. Z tego też powodu konieczne jest między innymi specjalne przygotowanie miejsca, w którym będziemy w stanie swobodnie go zawiesić. Nie mniej jednak warto jest przede wszystkim sprawdzić, jaki uchwyt ścienny do roweru będzie najlepszy. Z całą pewnością tego rodzaju produkt bardzo często ma znaczenie przy korzystaniu z określonego sposobu montażu. Na pewno warto jest zdecydować się na zakup uchwytu, który wykonany jest z metalu. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu na przestrzeni wielu lat użytkowania. Obecnie możemy spotkać się z uchwytami metalowymi, które pokryte są specjalnego rodzaju materiałami, które ograniczają tarcie. Mowa tutaj o różnego rodzaju powłokach z kauczuku, czy sylikonu. Z całą pewnością sprawia to także większe bezpieczeństwo w zakresie wszelkiego rodzaju zarysowań ramy roweru. Pamiętajmy, że tarcie metalu o metal może powodować zarysowania. Na szczęście wielu producentów tego rodzaju akcesoriów ma tego świadomość.

Poza wyborem odpowiedniego uchwytu konieczne jest jego mocne przytwierdzenie. Z tego też powodu powinniśmy skupić się przede wszystkim na różnego rodzaju aspektach technicznych. Mowa tutaj między innymi o wyborze odpowiedniego typu podłoża, do którego zamocujemy uchwyt. Śruby zazwyczaj znajdziemy w zestawie. W związku z tym nie musimy się martwić o ich wybór.