Przygotowywanie materiałów do druku

Profesjonalne przygotowanie gotowego tekstu do wydrukowania jest nie lada wyzwaniem. Jeśli nie mamy o tym pojęcia najlepiej oddać to zajęcie w ręce profesjonalistów, którzy szybko i dokładnie zajmą się przygotowaniem publikacji. Zajęcie to najczęściej należy do grafików komputerowych, a w dużych wydawnictwach zajmują się tym specjaliści od DTP (czyli Desktop Publishing). DTP to termin używany do określenia czynności związanych z przygotowywaniem materiałów do druku.

Jak wygląda przygotowywanie druku?

\"przygotowanieMateriały potrzebne do złożenia druku to wszystkie teksty i zdjęcia, które muszą znaleźć się na stronach publikacji. Zadaniem pracownika jest złożenie wszystkich tych kawałków w logiczną całość tak aby powstał spójny obraz, czyli to co później my widzimy w formie gotowej już na przykład gazety na półkach sklepowych, ulotki reklamowe lub wizytówki. Przygotowanie do druku Warszawa zapewnia wysoką jakość usług DTP. Materiały do druku przygotowuje się w odpowiednim programie, obecnie najbardziej popularny to Adobe InDesign używany przez większość wydawnictw w Polsce. Dalej specjalista buduje układ stron czyli jej format, układ stron (pojedyncze czy rozkładane), czcionkę, szerokość marginesów, spady i tym podobne. Grafik komputerowy na swoim monitorze powinien widzieć wszystko tak jak będzie wyglądało finalnie. Najważniejsze to dobre rozplanowanie szczegółów na konkretnych stronach. Ważne jest też, aby grafik widział dokładne kolory takie jakie są one w rzeczywistości, aby przy wydruku nie okazało się, że odcienie wyglądają inaczej lub jakieś zdjęcie stało się nieprzejrzyste. 

To właściwie wszystko co laik powinien wiedzieć na temat drukowania. Resztą zajmą się profesjonaliści czyli graficy komputerowi, którzy zrobią to za ciebie bez komplikacji i zbędnych pytań. Dobre złożenie gazety to tak naprawdę połowa sukcesu.