Przedszkole przyjazne trzylatkom

Zdecydowana większość rodziców dzieci w wieku około trzech lat, z początkiem roku zapisuje swoje pociechy do wybranych przedszkoli. Jeżeli przejdą one pomyślnie rekrutację, to od wrześnie zaczną się spotykać z rówieśnikami od poniedziałku do piątku.

Czym się różnią prywatne od państwowych przedszkoli?

\"przedszkoleBardzo dużo rodziców decyduje się posłanie swojego dziecka do przedszkola, kiedy skończy trzy lata. To idealny moment na rozpoczęcie edukacji społecznej, ponieważ trzylatki chętnie nawiązują nowe relacje i są spragnione kontaktu z innymi rówieśnikami. Na rynku działa nawet kilkaset przedszkoli prywatnych i państwowych, które są w stanie przyjąć nawet kilkanaście tysięcy dzieci rocznie. Jeżeli decydujemy się na przedszkole prywatne Wilanów jest dzielnicą Warszawy, w której znajdziemy nawet kilkanaście takich placówek. Są one dostępne dla każdego trzylatka, który jest już odpieluchowany, czyli samodzielnie komunikuje swoje potrzeby fizjologiczne. W prywatnych placówkach rodzice muszą opłacać comiesięczne czesne, w którego rozliczeniu są godziny spędzone w przedszkolu oraz zajęcia dodatkowe. Dodatkowo jest konieczne wniesienie opłaty za wyżywienie. Przeciętne koszty za cały miesiąc wynoszą od pięciuset do nawet ośmiuset złotych, w zależności od placówki. Jeżeli chodzi o państwowe przedszkola, to rodzice musza tylko opłacić wyżywienie oraz dodatkowe godziny ponad normę, które maluch spędza w przedszkolu. Przeciętnie opłaty wynoszą od dwustu do trzystu pięćdziesięciu złotych.

Ilość państwowych przedszkoli jest mocno ograniczona i nie są one w stanie przyjąć wszystkich chętnych dzieci. Dlatego też jest tak dużo prywatnych placówek, które są w stanie z nimi konkurować, ponieważ mają świetną ofertę edukacyjną i mnóstwo atrakcji dla maluchów.