Przechowywanie nawozów płynnych

Od początku 2018 roku rolników objęły nowe przepisy w sprawie przechowywania nawozów naturalnych. Ma to ścisły związek z wdrożeniem programu mającego na celu ograniczenia odpływania azotu pochodzącego ze źródeł rolniczych. Określeniu ulegają sposoby nawożenia azotem. W wielu gminach zmianie uległy nawet terminy nawożenia. Wyglądają one tak, że mineralne nawozy azotowe można stosować od 1 marca do końca października, pozostałe natomiat do końca listopada. Do nawozów w formie płynnej stosuje się terminy odpowiadające nawozom azotowym.

Wybór zbiorników do przechowywania nawozów płynnych

\"zbiornikiPrzyjęło się, że pojemniki, w których przechowywane są nawozy w postaci płynnej powinny umożliwiać ich przechowywanie przez okres pół roku. Zbiorniki na rsm pozwalają w sposób bezpieczny przechowywać zarówno płynne, jak i stałe paliwa. Odbywa się to w sposób w pełni bezpieczny dla środowiska. Nie tworzą się żadne wycieki do wód oraz gruntu. Zbiorniki muszą mieć odpowiednią pojemność oraz szczelność. Tylko wówczas możliwe jest zapewnienie pełnego zabezpieczenia. Szczelność ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku umiejscowienia w pobliżu ujść wody. Współczesne zbiorniki charakteryzują się również wysoką trwałością i odpornością w kontekście uszkodzeń mechanicznych. Najlepsza jakość produktów pozwala na zastosowanie tego rodzaju zbiorników zarównow w prywatnych gospodarstwach rolnych, jak i w dużych zakładach przemysłowych. 

Zbiorniki na nawozy płynne osiągają różne pojemności. Występują w różnych wariantach, co do pojemności i średnicy. Samodzielny montaż nie jest skomplikoany, ponieważ są to lekkie produkty. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom i w ramach większej konkurencji, większość producentów oferuje realizację nawet niestandardowych rozwiązań.