Profesjonalne badania wariograficzne

Zdemaskowanie oszusta jest często skomplikowanym zadaniem, które wymaga nieco wysiłku, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia. Jak widomo mówienie nieprawdy wcale takie proste nie jest, szczególnie jeżeli ma to być dobrze ukryte.

Do czego służy badanie wariograficzne?

badania wariograficzne - warszawaOd najmłodszych lat każdy z nas oszukuje, ponieważ to naturalny mechanizm, który jest wpisany w nasze geny. Nie ma osoby, która by zawsze mówiła prawdę, nawet jeżeli tak twierdzi. Jednakże nie każdy kłamie skutecznie, gdyż do tego potrzebna jest choć podstawowa wiedza z zakresu psychologii i mowy ciała. W tracie mówienie nieprawdy, nasz organizm wysyła sygnały, które nasza świadomość przeważnie nie rejestruje. Oznacza to, że kłamiąc, nasze ciało zdradza ten fakt, dlatego też tak istotne jest zapanowanie nad niewerbalną mową ciała. Osoby, które już to potrafią, znacznie trudniej jest rozszyfrować, ale nie jest to niemożliwe. Najlepszym narzędziem do demaskowania kłamców są badania wariograficzne – Warszawa jest miastem, w którym znajduje się Instytut Badań Wariograficznych, który zajmuje się ich przeprowadzaniem. Dzięki odpowiedniemu sposobowi przeprowadzenia badania oraz osobie, która ma niezbędną licencję na przeprowadzenie testów, skuteczność badania poligraficznego jest mierzona na poziomie nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent, co jest doskonałym wynikiem na tle konkurencyjnych metod. Nie bez powodu z wariografu korzystają instytucje sądowe czy policja. Głównym założeniem tego badania jest ustalenie przebiegu wydarzeń z konkretnego punktu z przeszłości.

Każdego roku w Instytucie Badań Wariograficznych przeprowadzanych jest tysiące badań, z których większość jest zleconych przez prywatne osoby. Bardzo często korzystają z nich małżonkowie  w czasie sprawy rozwodowej, w celu potwierdzenie ewentualnej zdrady.