Procedura odszkodowawcza w przypadku błędu medycznego

Jakość opieki zdrowotnej w Polsce często pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nie brakuje nam bardzo dobrych lekarzy i znakomitych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy codziennie skutecznie ratują ludzkie zdrowie i życie. Nierzadko jednak słyszymy o błędach lekarskich i zaniedbaniach.

Błąd medyczny może być przyczyną kalectwa

\"odszkodowanieWielu pacjentów w Polsce uskarża się na złą jakość opieki medycznej. Trudno odmówić im racji. Długie kolejki do lekarzy, brak dostępu do wielu specjalistów oraz złe warunki panujące w szpitalach to tylko niektóre bolączki polskiej służby zdrowia. Ma to oczywiście wpływ na pracę pracowników medycznych oraz zdrowie pacjentów. Mimo wszystko jednak możemy się poszczycić wieloma wspaniałymi specjalistami, którzy z oddaniem ratują ludzkie zdrowie i życie. Nie każdy pacjent jednak ma szczęście trafić pod opiekę takich specjalistów. Niektórzy lekarze dopuszczają się rażących błędów w sztuce medycznej. Bardzo często nie podejmują decyzji o leczeniu pacjenta mimo wyraźnych przesłanek lub tez dokonują nietrafnej diagnozy. bardzo często również lekarz w niewłaściwy sposób wdraża procedurę medyczną. Zdarza się, że rażące zaniedbanie lekarza prowadzi do trwałego kalectwa pacjenta lub nawet jego śmierci. Odszkodowanie za błędy medyczne powinno być adekwatne do przewinienia lekarza. Winę medyka trzeba udowodnić przed sądem. Wówczas sędzia może zobowiązać lekarza do wypłacenia wysokiego odszkodowania.

Prawnicy z dużym doświadczeniem zajmują się sprawami o odszkodowanie za błędy lekarskie. Są w tym bardzo skuteczni. Dlatego też warto nie poddawać się i skorzystać z ich usług, jeśli chcemy walczyć o należne nam odszkodowanie. Błąd lekarski ciężko udowodnić przed sądem, jednak z pomocą dobrego specjalisty jest to możliwe.