Preparaty odtłuszczające dla przemysłu

W branży przemysłowej i mechanicznej mamy do czynienia z wieloma środkami smarującymi. Mogą one być używane powszechnie po to, aby zapobiec zatarciu i uszkodzeniu silników i elementów, które ocierają o siebie. Jednak w wielu wypadkach konieczne jest szybkie i trwałe usunięcie tłustej substancji z wielu powierzchni. W tym celu stosuje się specjalne preparaty, które zwane są chemią odtłuszczającą.

Środki chemiczne usuwające tłuste powłoki

środki odtłuszczająceDo środków tego typu, które są używane najczęściej, zaliczymy specjalne preparaty, pozwalające na szybkie usunięcie wszelkiego rodzaju olejów. Środki odtłuszczające usuwają oleje silnikowe i wszelkie inne ciecze smarujące. Bez problemu radzą sobie także z wieloma nagarami i ciężkimi frakcjami ropopochodnymi. Oprócz maszyn, silników i innych elementów mechanicznych, środki tego typu są używane także do odtłuszczania wnętrz zbiorników i pomp. Do usuwania ciężkich zabrudzeń w warsztatach używa się specjalnych preparatów rozpuszczalnikowych. Dzięki nim możemy usunąć tłuste zabrudzenia, które są dodatkowo zmieszane z takimi substancjami jak asfalt, mazut czy silikon. Wiele środków odtłuszczających oprócz dobrego działania ma także inną zaletę — przyjemny zapach. Duża część środków tego typu może pachnieć na przykład cytrusami. Dzięki temu nawet podczas długiej pracy nad usuwaniem zaschniętych zabrudzeń w warsztacie możemy cieszyć się świeżym i przyjemnym zapachem w miejscu pracy.

Preparaty tego typu nanosi się łatwo na przykład za pomocą pędzla. Kupowanie dużych opakowań (np. 25 litrowych) ma głęboki sens dla pracowników, którzy potrzebują używać odtłuszczacza w swojej pracy na co dzień. Mogą oni kupić nawet opakowania, których pojemność sięga tysiąca litrów. Taki produkt wystarczy na wiele miesięcy pracy.