Poszukiwania szkoleń dla szczeniaków

Jestem dość drobną i delikatną kobietą. Doświadczyłam już kilku nieprzyjemnych sytuacji podczas spacerów. W końcu doszłam do wniosku, że dla swojego własnego bezpieczeństwa powinnam sprawić sobie psa obronnego. Jakiś czas temu zaadoptowałam szczeniaka z hodowli. Przeszłam z nim już podstawowe szkolenia i pies grzecznie reagował na moje komendy.

Znalazłam zaawansowane szkolenie dla szczeniąt

zaawansowane szkolenia dla szczeniaków w warszawieTo był jednak dopiero początek. Jeśli chciałabym, aby mój pies umiał mnie obronić w kryzysowej sytuacji, musiałam z nim cały czas ćwiczyć i przekazać odpowiednie wzorce, tak aby reagował tylko na odpowiednie sytuacje, a nie atakował każdej osoby, która przechodzi obok mnie na ulicy. W tym celu potrzebowałam kolejnych szkoleń prowadzonych przez doświadczonych psich trenerów. Takie zaawansowane szkolenia powinnam rozpocząć z moim psem, jak najszybciej. Całe szczęście bez żadnych problemów udało mi się znaleźć odpowiednie, zaufane psie przedszkole. Oferowało ono między innymi zaawansowane szkolenia dla szczeniaków w Warszawie. Najbliższe szkolenie ruszało już za kilkanaście dni i pozostały ostatnie wolne miejsca, dlatego nie wahałam się dłużej i natychmiast zapisałam się na nie z moim kilkumiesięcznym psem. Byłam bardzo zadowolona, gdy okazało się, że szkolenia te są tanie i kurs który trwała łącznie pięćdziesiąt godzin kosztuje zaledwie kilkaset złotych.

Jednak jeszcze bardziej ucieszyłam się, gdy już po pierwszych kilku zajęciach mój pies nauczył się wielu nowych komend oraz reakcji na różne zachowania. Zajęcia początkowo odbywały się w kontrolowanych warunkach, gdzie zwierzęta nie były narażone na zbyt dużą liczbę bodźców, a następnie w parkach oraz na ulicy, gdzie już głównie sama ćwiczyłam z moim psem, jednak trener cały czas pilnował poprawnych zachowań.