Odżywianie świeżego tatuażu

Gdy planujemy zrobić sobie tatuaż często nie myślimy o tym, iż nie jest to jedynie kilkugodzinna praca tatuatora. Bardzo często zapominamy jak ważna jest pielęgnacja po skończonym tatuowaniu, dzięki której nasz tatuaż zagoi się w odpowiedni sposób. Po całym tym procesie będzie wyglądał estetycznie, a my nie zniszczymy kogoś ciężkiej pracy.

Pielęgnacja tatuażu od pierwszego dnia

\"masełkoDla osoby, która robi sobie któryś z kolei tatuaż niczym nadzwyczajnym nie jest temat pielęgnacji tatuażu. Jednak osoby podchodzące do swojej pierwszej dziary niekiedy nie są świadome, iż to nie tylko dzień tatuowania jest ważny. Istotne jest to czy stosujemy się do zaleceń pielęgnacyjnych po skończonej pracy, aby nasz obraz na ciele mógł w odpowiedni sposób się zagoić. Dzięki temu będziemy cieszyć się dobrze wykonaną pracą. Warto wyposażyć się w masełko do tatuażu albo produkt apteczny, który poleci nasz tatuator. Dodatkowo przez pierwsze dwa dni chronimy obszar folią bądź second skinem, aby zminimalizować uszkodzenia. Zapewne dostaniemy instrukcję poprawnej pielęgnacji, jednak istotne jest oczyszczanie skóry delikatnym preparatem. Dlatego produktu takie jak masełko bogate w masło shea czy kokosowe będą idealne do pielęgnacji świeżego tatuażu. Warto zainteresować się również różnorodnością tych produktów, gdyż mogą one występowa w różnych pojemnościach, a także w różnych kompozycjach zapachowych. Dzięki niemu dobrze odżywimy skórę.

W profesjonalnym studiu tatuażu zawsze dostaniemy instrukcję tego w jaki sposób należy dbać o obszar tatuowany. Ważny jest dobór odpowiedniego produktu do odżywienia uszkodzonego naskórka, aby szybko się zagoił. W ten sposób nasz tatuaż będzie wyglądał dobrze, ponieważ zadbamy o jego poprawne gojenie. Pamiętajmy też, aby go nie drapać.