Odciąg pyłów powstałych przy szlifowaniu

Podczas szlifowania tworzy się pył, który jest niebezpieczny między innymi dla oczu oraz dróg oddechowych. Właśnie dlatego osoba, która zajmuje się szlifowaniem powinna przede wszystkim zainwestować w dobry odciąg pyłów, dzięki któremu nie będzie problemu z oddychaniem oraz zachowaniem porządku na stole pracy. Taki odciąg działa bardzo efektywnie ze względu na zastosowanie dużej mocy w silniku wentylatora.

Dobry odciąg dla szlifierzy

\"odciągTaki odciąg można kupić nawet w hipermarketach budowlanych. Jest on bardzo potrzebny z kilku powodów. Odciąg pyłów szlifierskich sprawia, że wszystkie niewielkie elementy i drobiny, które odczepiły się od szlifowanego materiału trafiają w jedno miejsce, które jest do tego przeznaczone. Dzięki temu nie ma problemu z bałaganem podczas pracy i dużą ilością wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń na stole. Poza tym do naszych dróg oddechowych nie trafią niewielkie drobinki, które powstały przy pracy. Ważne jest także to, że taki odciąg pochłania także iskry, dlatego nie ma ryzyka poparzenia, na przykład po zajęciu się ogniem ubrania roboczego. Takie rzeczy rzadko, ale jednak się zdarzały. Zastosowanie odciągu jest ważne dla naszego bezpieczeństwa w pracy. Higiena na tym również dużo zyska, gdyż na stole warsztatowym będzie dużo mniej wszelkiego rodzaju zabrudzeń i pyłów. Odciąg jest ważny szczególnie przy szlifowaniu drobnoziarnistą tarczą.

Jak wiadomo, bezpieczeństwo i higiena pracy są teraz bardzo ważne. Nawet jeśli szlifowaniem zajmujemy się po pracy, warto jest w taki odciąg zainwestować. Bez dwóch zdań praca będzie przyjemniejsza, a drobinki szlifowanego materiału nie będą drażnić skóry, oczu czy też dróg oddechowych. Taki odciąg nie kosztuje wiele, a naprawdę może dużo ułatwić. Również porządek w naszym warsztacie będzie dla nas na plus.