firma remontowa

O ściennym ogrzewaniu płaszczyznowym

Remonty domów jednorodzinnych można powiązać z wymianą ogrzewania. Nową propozycją w tym zakresie jest mało jeszcze spopularyzowane w naszym kraju ścienne wodne odgrzewanie płaszczyznowe.

Firma remontowa pomoże nam z montażem

\"firmaTen typ ogrzewania znany jest od bardzo dawna w krajach zachodniej Europy, jedną z jego zalet jest czystość. Oprócz tego ogrzewanie to zapewnia mieszkańcom wyjątkowo duży komfort przebywania w pomieszczeniach, w których zastosowano ten typ ogrzewania, w pomieszczeniach panuje temperatura, która nie powoduje wysychania śluzówek w drogach oddechowych, nie ma więc konieczności zawieszania nawilżaczy powietrza, które podnoszą wilgotność w pomieszczeniu. Ogrzewanie to jest szczególnie polecane osobom cierpiącym na alergię i schorzenia górnych dróg oddechowych. Ścienne wodne ogrzewanie płaszczyznowe zapewnia wysoki komfort termiczny. Decydując się na montaż takiego ogrzewania podniesiemy estetykę pomieszczenia, ze ścian znikną grzejniki. Polecana firma remontowa z Bydgoszczy informuje, że takie ogrzewanie w okresie lata ogrzewanie to może spełniać funkcję chłodzącą. Istnieje możliwość obiegu wody zimnej, która chłodząc ścianę, automatycznie obniży temperaturę w pomieszczeniu. Jeszcze jedną zaletą tego typu ogrzewania jest możliwość połączenia go z kolektorami słonecznymi. Można je montować także tam, gdzie wykorzystuje się do ogrzewania domów wody geotermalne. Tym samym koszty eksploatacji instalacji są niższe.

Ścienne wodne ogrzewanie płaszczyznowe można zainstalować jedynie w części budynku mieszkalnego. Ścianę z tego typu ogrzewaniem możemy tapetować. Dobra firma remontowa, która świadczy usługi remontowe, wykona także taki rodzaj ogrzewania.