Niezapomniane wyjazdy na mecze piłkarskie

Pasją do futbolu zaraził mnie mój dziadek, wieloletni fan europejskiej piłki nożnej. Wprawdzie fascynował się przede wszystkim liga hiszpańską, to odwiedził w swoim życiu wiele stadionów piłkarskich w różnych krajach Europy, od Hiszpanii i Anglii, po Francję, czy Włochy. A ja z zapartym tchem słuchałem jego opowieści i oglądałem zdjęcia.

Wyprawy na mecze Manchesteru United

wyjazdy na manchester unitedChociaż dziadek najmocniej kibicował drużynom z ligi hiszpańskiej, zawsze podkreślał, że największe wrażenie zrobiły na nim mecze ligi angielskiej, którą uważał za najbardziej wyrównaną. Szczególnie wspominał wyjazdy na manchester united, ponieważ jego zdaniem stadion Old Trafford to najlepszy stadion w Europie. Jego opowieści sprawiły, że na jego siedemdziesiąte urodziny zafundowałem mu wyjazd na mecz Manchesteru United rozgrywany na jego ulubionym stadionie. Dziadek był zachwycony! Ja również, ponieważ przez całą podróż sypał jak z rękawa ciekawymi anegdotami ze swoich wcześniejszych wypraw na mecze piłkarskie, co bardzo mnie interesowało. Na miejscu sam opowiedział mi o historii stadionu Old Trafford. Byłem w szoku, że aż tyle wie o historii drużyny, skoro zawsze podkreślał, że pasjonuje go liga hiszpańska. Dziadek doprecyzował mi jednak, że to Manchester United jest jego ulubioną drużyną, natomiast liga hiszpańska jest jego zdaniem bardziej techniczna, co zawsze mu imponowało i dlatego jako rozgrywki, hiszpańska La Liga odpowiada mu bardziej, niż angielska.

Oglądanie na żywo meczu Manchesteru United było oczywiście niezapomnianym przeżyciem. Ważniejsze jednak było to, że mogłem spędzić czas wspólnie ze swoim dziadkiem i sprawić mu olbrzymią frajdę, która była widoczna na twarzy dziadka przez cały wyjazd. Dodatkowo, mieliśmy okazję pogadać i dowiedziałem się o dziadku kilku nowych rzeczy.