Nietypowy lakier do samochodu

Lakiery których powierzchnia zmienia kolor w zależności od kąta padania światła są wśród miłośników tuningu niezwykle popularne. Można bowiem uzyskać dzięki nim niesamowity efekt, jakiego nie daje żaden inny lakier czy metoda ozdobienia samochodu. Są one tak efektowne, iż nawet kierowcy samochodów osobowych zaczęli stosować je do modyfikacji karoserii.

Kameleonowe lakiery do samochodów

lakier z efektem kameleon samochodowyLakiery kameleonowe działają praktycznie tak samo jak ich pierwowzory, nazywane lakierami ołowianymi. Dają one niesamowity efekt zmiany koloru w zależności od miejsca w którym samochód zostaje postawiony, nasłonecznienia i kąta pod którym karoseria jest oglądana. Dostępne są w iście imponującej gamie kolorów i odcieni, a ich stosowanie wymaga dopasowania do konkretnego koloru lakieru na samochodzie, by kolor mógł gładko przechodzić w inny, lub też stworzenie całkowicie kontrastowego, nietypowego wyglądu, choć do tego potrzebne jest dobre oko, by nie zaburzyć całkowicie kolorystyki pojazdu. Lakier z efektem kameleon samochodowy można dostać praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym, aczkolwiek często sprzedawane są tam lakiery tanie, nie mające takiego efektu jak wersje wysokiej jakości, dostępne u producentów i współpracujących z nimi firm samochodowych. Lakiery kameleonowe są bardzo łatwe do zaaplikowania na powierzchni samochodu, więc można je nanosić na karoserię nawet w domowych garażach i małych warsztatach naprawczych.

Nie są również szczególnie drogie, więc co mniej zasobni tunerzy również mogą się w takowe zaopatrzyć bez najmniejszego problemu. Odcienie, kolory oraz najróżniejsze efekty, jakie mogą być zawarte w tych lakierach są tak zróżnicowane, iż nawet najbardziej nietypowy pomysł kierowcy może być wykonany za pomocą jednej z tych farb.