Niby banalny film poklatkowy

Filmy poklatkowe znamy już od dawna, gdyż były one pierwszym sposobem na to, abyśmy mogli oglądać filmy. Są to głównie zdjęcia, które są robione regularnie, aby stworzyć prosty film. Mimo to należy pamiętać, iż praca z timelapsami jest czasochłonna, dlatego rozpoczęcie pracy nad tego typu projektem zajmie nam sporo czasu.

Rozpoczęcie produkcji poklatkowej

\"filmJeśli chcielibyśmy rozpocząć pracę nad własną produkcją filmową warto zwrócić uwagę na początku na jeden z najprostszych typów nagrywania. Jest to film timelapse, który tak naprawdę jest zbiorem zdjęć, które płynnie przechodzą klatka po klatce dając poczucie ruchu. Aby stworzyć taki film musimy poświęcić mu nieco czasu. Na początku zastanówmy się co chcemy fotografować. Potem znajdźmy idealne miejsce, dobierzmy sprzęt i ustawmy go odpowiednio. Wszystko musimy ustawiać manualnie, a w szczególności ekspozycję, balans bieli oraz ostrość. Nie zapomnijmy też przygotować odpowiedniej ilości kart pamięci oraz baterii. Często zdarza się zapominać o nich, a wtedy nasza praca może pójść na marne. Kiedy skończymy naszą pracę musimy jeszcze tylko dobrać odpowiednią oprawę dźwiękową oraz inne elementy. Mogą być to plansze początkowe i końcowe. Nie wybierajmy jednak zbyt wielu elementów, aby nasza praca nie stała się chaotyczna. Róbmy też różne ujęcia, dzięki czemu ten film będzie bardziej złożony i interesujący dla potencjalnego odbiorcy naszego nagrania.

Stworzenie własnego filmu poklatkowego może wymagać od nas nieco więcej czasu i pracy manualnej. Mimo to warto zainteresować się tematem, gdyż jest to fascynująca dziedzina, w której może spełnić się wiele osób nawet hobbystycznie. Pamiętajmy, iż planowanie to istotny element, dzięki któremu będziemy mogli wykonać doskonałą produkcję.