Najlepszy kontener mieszkalny

Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na zakup działki poza miastem, gdyż to świetne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Przeważnie stoi na niej niewielki domek który wbrew pozorom, mieści wszystkich członków rodziny.

Jaki wybrać domek na działkę?

\"konteneryDomki letniskowe są znacznie mniejsze niż standardowe mieszkalne, gdyż przeważnie są wykorzystywane jako miejsce pobytu na okres wakacji, ferii czy świat. Są to obiekty dużo tańsze niż domy murowane, ponieważ są też budowane z nieco innych materiałów niż standardowe. Przede wszystkim kontenery mieszkalne na działkę są budowane z kontenerów, które są wykorzystywane do transportu morskiego. W stanie surowym nie nadają się do zamieszkania, dlatego też są specjalnie przerabiane, aby spełniały wymogi mieszkalne. Mają one charakter modułowy, dzięki czemu można je dowolnie łączyć, aby utworzyły dużą powierzchnie mieszkalną. Zgodnie z przepisami, domek letniskowy, który może stać na działce rekreacyjnej, może mieć maksymalnie trzydzieści pięć metrów kwadratowych, a właśnie taką powierzchnię mają domy kontenerowe. Pomimo tak niewielu metrów, są one urządzone w sposób funkcjonalny, który sprawia, że mieszkając w nim, ma się wrażenie, że jest znacznie większy. Wewnątrz mogą się znajdować nawet dwa oddzielne pomieszczenia, łazienka i salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo przed domem można wykonać podest z zadaszeniem, który będzie zastępować taras w standardowych domach. Z pewnością wybór takiego model domu sprawdzi się na niejednej działce.

Jeżeli chodzi o koszt domu kontenerowego, to jest on znacznie niższy niż domu murowanego czy nawet drewnianego. Podstawowe modele można kupić już za około dwadzieścia – trzydzieści tysięcy. Za największe i najlepiej wyposażone kontenery, trzeba zapłacić nawet osiemdziesiąt tysięcy złotych.