Najlepsza ceramiczna powłoka

Lakiery samochodowe nie są dziś tak wytrzymałe jak jeszcze kilkanaście lat temu, gdyż producenci musieli zrezygnować z powszechnie stosowanych środków chemicznych. Obecnie stosowane są do malowania karoserii lakiery na bazie wody.

Czym zabezpieczyć lakier samochodu?

\"ceramicznaBez względu jak często korzystamy z samochodu, to i tak i tak się na nim pojawią liczne zarysowania, wgniecenia czy przebarwienia, bo to nieuniknione. Na lakier samochodowy każdego dnia działają promienie słoneczne, wilgoć, śnieg, czy mróz, a do tego czynniki mechaniczne. Powłoka lakiernicza ma określoną wytrzymałość, która po pewnym czasie staje się mniej błyszcząca, matowa, a pod pewnym kątem widoczne są drobne zarysowania. Można temu skutecznie przeciwdziałać i służy do tego ceramiczna ochrona lakieru w Gdańsku, w jednym z salonów auto detailingowych. Na zabezpieczanie lakieru w profesjonalnym salonie decydują się przeważnie właściciele samochodów klasy premium, gdyż cena takiej usługi często sięga kilku tysięcy złotych. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę efekty jakie pozwala ona uzyskać. Polega na na równomiernym nałożeniu na wcześniej przygotowaną karoserię, powłoki ceramicznej, która po wyschnięciu tworzy na lakierze twardą warstwę odporną na zarysowania, odbarwienia i blaknięcie. Wykonanie takiej powłoki zajmuje średnio od dwóch do pięciu dni, a jej trwałość jest określona na pięć – dziewięć lat. Tego typu zabiegi znacząco podnoszą wartość rynkową, tak jak większość usług z zakresu auto detailingu.

Jeżeli kupujemy nowy samochód o znaczącej wartości rynkowej, to warto go odpowiednie zabezpieczyć, aby szybko nie tracił na wartości. Najlepszym sposobem jest zabezpieczyć powłokę lakierniczą, ponieważ szybko na niej widać wszelkie uszkodzenia, obniżające cenę pojazdu.