Najlepsza brama garażowa

Na rynku mamy dość spory wybór względem bram, które w dodatku działają w większości bardzo podobnie toteż wybór konkretnej z nich może na początku sprawiać nam niemały problem. Podczas doboru bramy warto kierować się nie tym, co polecał kumpel lub sąsiad, lecz przede wszystkim własnymi potrzebami, a także charakterystyką naszego podjazdu.

Jaką bramę wybrać?

bramy garażowe wielkopolskaPrzed zakupem bramy powinniśmy się porządnie zastanowić nad tym, na jakich jej funkcjach najbardziej nam zależy. Często nie rozważamy wszystkich opcji przez co potem żałujemy, że nie zakupiliśmy innej bramy. Najważniejsze pytania w tym względzie, jakie warto sobie postawić to czy mamy na tyle duży podjazd, aby znalazło się miejsce na bramę zajmującą trochę przestrzeni podczas jej otwierania, oraz czy planujemy mieć ocieplany garaż. To są w zasadzie dwa najważniejsze czynniki. W sklepach znajdziemy wszystkie możliwe bramy garażowe Wielkopolska ma sklepy w których bez problemu dostaniemy każdy ich rodzaj począwszy od tradycyjnych bram rozwieranych poprzez bardziej nowoczesne jak bramy płytowe. Jednak w obu tych przypadkach potrzebne nam jest sporo miejsca przed garażem. Jeżeli ten wychodzi niemalże bezpośrednio na ulicę wówczas lepszym rozwiązaniem będzie brama rolowana lub segmentowa.

Bramy rolowane oraz segmentowe cieszą się obecnie największą popularnością ze względu na to, że nie zajmują one praktycznie w ogóle miejsca, a także dlatego, że łatwo się je otwiera i zamyka. Kolejną korzyścią jest oczywiście możliwość zamontowania automatyki, która zwiększa nasz komfort użytkowania bramy, ale też zabezpiecza ją przed potencjalnym samoczynnym zamknięciem. W przypadku ogrzewanego garażu dobrze jest wybrać bramę segmentową, która świetnie izoluje zimno, więc będzie chroniła garaż przed utratą ciepła.