Montaż siatki balkonowej

 

Balkony, na których przesiadują ptaki, nie wyglądają estetycznie, a także nieładnie pachną. Najgorzej się zachowują gołębie, które bardzo hałasują i zanieczyszczają powierzchnię swoimi odchodami. Ciężko jest je przepędzić, bo zaraz wracają.

Szybki montaż siatki balkonowej

\"standardowaGołębie w ciągu dnia najczęściej spędzają czas na placach, terenach zielonych czy tam gdzie są nauczone, że dostają jedzenie. Kiedy rob się ciemno, to udają się do swoich gniazd czy schronień, którymi równie dobrze mogą być balkony. Ptaki mają tu sporo przestrzeni, ale też bezpieczne schronienie przed wiatrem i deszczem, zatem chętnie spędzają czas w takich miejscach. Jednakże ich wizyta zawsze oznacza hałas, zniszczenia, zabrudzenia w postaci odchodów na podłodze oraz  nieprzyjemny zapach. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie balkonu przed intruzami jest standardowa siatka balkonowa przeciw ptakom , która ma niewielką grubość, a dużą wytrzymałość. Prawie w ogóle jej nie widać, ale na pewno dostrzegają ją ptaki, gdyż stanowi dla nich barierę nie do przejścia. Pod względem skuteczności, siatki są najlepsze, choć wymagają założenie na całej powierzchni balkonu. Alternatywą są specjalne kolce przeciw gołębią, które można zamontować w pionie lub poziomie. Co istotne, są one wykonane z tworzywa sztucznego lub z aluminium i mają zaokrąglone końce, zatem są całkowicie bezpieczne dla ptaków. Równie dobrze można zastosować atrapę drapieżnika, którą montuje się na poręczy balkonu. Każdy sposób jest dobry, który przynosi pożądane rezultaty.

Walka z niechcianymi ptakami na balkonie czy parapecie może być długa, jeżeli nie zastosuje się odpowiednich metod zabezpieczających. Może to być siatka, która dostępna jest w kilku kolorach i z różną wielkością oczek, które chronią przed ichwtargnięciem.