Koloidalne złoto w medycynie i przemyśle

Złoto jest kruszcem, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Od zawsze było cenione z powodów walorów estetycznych, ale także przez wzgląd na swoją trwałość i wiele możliwości zastosowania. Od ozdabiania, do technologicznych nowości naszych czasów.

Czym jest koloidalne złoto?

\"złotoNajwcześniejsze wzmianki historyczne na temat tak zwanego, czerwonego koloidu złota, pochodzą ze starożytnych Chin, gdzie było używane jako środek wydłużający życie. Hindusi stosowali złoto jako środek regeneracyjny dla osób w podeszłym wieku. Wbrew powszechnym i niesłusznie gloszonym opiniom złoto koloidalne, czyli nanozłoto jest absolutnie bezpieczne i nie daje żadnych niepożądanych reakcji naszemu organizmowi. Rozwój i ewolucja nanotechnologii, powoduje spowszechnienie technologii złota koloidalnego, stosowanego w medycynie. Głównie chodzi tu o diagnostykę i leczenie wielu chorób, w tym głównie nowotworowych. Poza zastosowaniem nanocząsteczek złota w onkologii, ciągle prowadzi się nowe badania nad jego dobroczynnym wpływem na ludzkie zdrowie. W obecnych czasach, reumatoidalne zapalenie stawów, staje się na tyle powszechne, że przyszedł czas na opracowanie nowych metod zapobiegania i leczenia tego niebezpiecznego schorzenia. Tu znowu z pomocą przychodzą nanocząsteczki złota, które hamują rozwój choroby oraz wpływają na szybszą regenarację organizmu. W walce z bólem stawów, koloidalne złoto jest wręcz niezastąpione bo przynosi szybkie ukojenie.

Nowoczesne technologie, oferują nam nieznane dotąd metody, uczynienia naszego życia bardziej wygodnym i komfortowym. Techniki leczenia nowotworów, czy przewlekłych komplikacji zdrowotnych, staja się z dnia na dzień ulepszane i możemy mieć pewność, że kiedyś wyeliminujemy je całkowicie. Właśnie z pomocą nanotechnologii.