Klatki hodowlane dla zwierząt

Im więcej wiemy o klatkach i kojcach dla psów, tym bardziej je doceniamy. Celem jest pokazanie ich za to, czym naprawdę są i uwolnienie od złej renomy, jaką jest przetrzymywanie, więzienie i porzucanie zwierząt domowych. Nazwy „klatka” i „kojec” są czasem używane zamiennie, tak jakby oznaczały to samo. Z drugiej strony można je wyróżnić po wyglądzie i, co ważniejsze, po funkcji.

Praktyczne klatki hodowlane

praktyczny metalowy kojec hodowlanyKlatka dla psa to schronienie dla zwierzaka po intensywnej zabawie lub szkoleniu oraz gdy w domu pojawiają się nowe osoby lub zwierzęta. Jest skuteczny dla psów z lękiem separacyjnym, ponieważ mogą one spokojnie pozostać w klatce i czekać na powrót swoich właścicieli. Jeśli zwierzę jest przyzwyczajone do korzystania z klatki, może się ona przydać także podczas podróży lub pobytu w hotelu. Dzięki temu pies będzie miał własną przestrzeń w nowym otoczeniu i będzie z nią oswojony. Klatka może też pełnić rolę transportera, ale to w dużej mierze zależy od wielkości psa, wielkości klatki i miejsca w samochodzie. Dla psa woliera powinna być miejscem, które kojarzy mu się z przyjemnością, bezpieczeństwem i relaksem. Buda musi być dostosowana do wielkości psa i umożliwiać mu swobodne wejście, stanie, przewracanie się i kładzenie. Podłoga powinna być pokryta miękką ściółką, a góra klatki powinna być częściowo przykryta kocem dla bezpieczeństwa. Solidny oraz praktyczny metalowy kojec hodowlany umieszczany jest najczęściej na zewnątrz domu, na podwórku lub na terenie posesji. Te zewnętrzne kojce mogą być używane jako przestrzeń życiowa dla psów, ale nie powinny być w nich trzymane przez wiele dni na raz. Budy kryte, czyli budy umieszczone wewnątrz mieszkania lub domu, są zazwyczaj mniejsze niż budy zewnętrzne. Są one rodzajem ogrodzenia, które otwiera się od góry i składa się z ośmiu paneli wykonanych z metalu, drewna lub tkaniny. Jeden z paneli posiada drzwiczki, które można pozostawić otwarte lub zamknąć na zatrzask. Często wejście ma „próg”, który utrudnia szczeniakowi samodzielne wyjście. Kojce wewnętrzne są zazwyczaj większe niż klatki.

Powinny one umożliwiać psu swobodne poruszanie się, siedzenie lub leżenie. Wewnątrz mogą znajdować się miski z wodą i jedzeniem, a także miejsce na smakołyki. Wewnątrz kojca pies może mieć własne legowisko, miękkie posłanie i zabawki. Dzięki temu pies może przebywać w kojcu nieco dłużej niż w klatce.