Jakie napoje wybrać na upały?

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest jednym z fundamentów dobrego zdrowia. Jeśli chodzi o gaszenie pragnienia i nawadnianie organizmu, często wpadamy w swego rodzaju pułapkę. Ignorujemy zdrowe napoje i sięgamy po soki owocowe, popularne napoje gazowane, herbaty z dużą zawartością cukru, napoje energetyczne, kaloryczne kawy itp.

Wybór zdrowego napoju 

znany producent napojówNapoje te są szkodliwe dla zdrowia i powinny być spożywane tylko okazjonalnie. Na półkach supermarketów znajduje się wiele kolorowych napojów.  Doświadczony znany producent napojów stale poszerza swoją ofertę o nowe produkty. Niestety, większość z nich zawiera cukier i inne dodatki, a soki owocowe są wytwarzane z zagęszczonego soku owocowego. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej tylko napoje wytwarzane z owoców i warzyw bez dodatku wody, cukru lub chemikaliów mogą być nazywane sokami owocowymi. Producenci zobowiązani się wskazać obok nazwy, czy sok owocowy (nektar) jest wytwarzany z koncentratu soku owocowego czy ze świeżych owoców oraz minimalną zawartość owoców i potencjał słodyczy. Jakość soku zależy w dużej mierze od jakości owoców oraz metody produkcji. Najzdrowsze i najsmaczniejsze soki powinny być mętne i tłoczone ze świeżych owoców, napoje te nie powinny być pasteryzowane. Osoby, które dbają o dietę często wybierają produkty organiczne. Napoje BIO są produkowane  certyfikowanych owoców, które są uprawiane w certyfikowanych gospodarstwach.

Ekologiczne soki owoce są smaczne i korzystne dla naszego zdrowia. Tego typu produkty można kupić w sklepach ze zdrową żywnością oraz spotykane są coraz częściej w supermarketach. Warto dbać o swoje zdrowie i czytać składy produktów spożywczych. Jakość zdrowej żywności idzie w parze z ceną, jednak nie warto oszczędzać na zdrowym odżywianiu.