Jak zamocować wiatę rowerową?

Na terenie większych miast powszechnie realizowane są różne programy, które z założenia mają ułatwić życie mieszkańcom. Część z nich jest również proekologiczna, a więc pozwala znacząco obniżyć ilość emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych. W tym celu niezbędne jest ograniczenie ruchu kołowego pojazdów spalinowych. W związku z tym wiele miast inwestuje w transport alternatywny.

Jak wygląda montaż wiat rowerowych?

duża wiata rowerowa zadaszonaMogą to być chociażby hulajnogi elektryczne, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Oprócz tego powszechnie wykorzystywane są również tradycyjne formy. Do przechowywania mienia świetnie nadaje się duża wiata rowerowa zadaszona, która pozwala chronić jednoślady przed oddziaływaniem Słońca, czy opadami atmosferycznymi. Z reguły taka konstrukcja jest w stanie pomieścić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu rowerów. Całość jest przykręcana śrubami do podłoża. Jeśli chodzi o materiał wykonania to jest to stal ocynkowana co zapewnia odporność na oddziaływania środowiskowe. Dodatkowo w trakcie zamawiania takiej konstrukcji można określić dodatkową konfigurację w postaci ścian bocznych, czy tylnej. Większość producentów jest w stanie pomalować rurki na dowolny kolor z palety RAL co pomaga lepiej wpasować konstrukcję w krajobraz.

Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na okres gwarancyjny, który powinien wynosić przynajmniej kilka lat. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonany jest dach. Najczęściej jest to poliwęglan o grubości około milimetra. Na rynku dostępne są obecnie rozwiązania, które pozwalają chronić mienie przed uszkodzeniem w postaci oddziaływania warunków środowiskowych na jednoślady. Dzięki temu mogą być one dłużej eksploatowane, a także są chętniej wykorzystywane przez użytkowników docelowych.