Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?

Wiele osób ma problem z tym, żeby zachęcić dziecko do dokładnego mycia zębów. Problemem jest niecierpliwość dziecka, któremu trudno skupić się na jednej czynności przez kilka minut. Rozwiązaniem mogą być dedykowane dzieciom, specjalne szczoteczki elektryczne.

Najlepsze szczoteczki do mycia zębów dla dzieci

\"szczoteczkaWiele osób ma problem z tym, jak skutecznie przekonać dziecko do dokładnego mycia zębów. Myć zęby należy tak naprawdę od 3 roku życia, gdyż ma to wpływ nie tylko na stan zębów, ale i dziąseł oraz na cały nasz organizm. Rozwiązaniem może się okazać elektryczna szczoteczka do mycia zębów dla dziecka. Czym odróżnia się taka szczoteczka? Przede wszystkim ma ona mniejsza główkę, dzięki czemu jest lepiej przystosowana do rozmiarów jamy ustanej dziecka i jego zębów. Dodatkowo tego typu szczoteczki są często kolorowe, znajdują się na nich wizerunki ulubionych postaci z bajek dziecka co dodatkowo może zachęcić je do korzystania z tej szczoteczki. Warto również wspomnieć o tym, że manualne szczoteczki do zębów nie powinny być używane przez dzieci, gdyż nauczanie się właściwej techniki szczotkowania może być dla nich zbyt trudne. Dlatego też zdecydowanie lepszym wyborem jest szczoteczka elektryczna dla dziecka, dzięki której nie będzie ono musiało wykonywać żadnych ruchów aby dokładnie umyć zęby. Część szczoteczek dedykowanych dzieciom jest wyposażonych w dodatkowe rozwiązania, ułatwiające dziecku kontrolowanie, przez ile jeszcze czasu musi ono myć zęby. Mogą być to na przykład różnokolorowe diody, gasnące po upływie 3 minut.

Ponieważ nakłonienie dziecka do mycia zębów jest trudne, warto wyposażyć go w takie rozwiązania, które umożliwią mu dokładne umycie zębów w krótszym czasie. Na rynku dostępne są specjalne szczoteczki dedykowane dzieciom, wyposażone w bardziej delikatne włosie i kolorowe wzornictwo. Dzięki nim dziecku łatwiej będzie dbać o czystość jamy ustnej.