Jak zabezpieczyć przyczepę kempingową?

Zbliżają się wakacje, wielu z nas zostanie na urlop w Polsce z zamiarem wyjazdu na kilka dni nad jezioro. Dobrym pomysłem jest zabranie na taki wyjazd zamiast namiotu przyczepę kempingową. Poza wyposażeniem takiej przyczepy w środku w różnego rodzaju przydatne akcesoria powinniśmy zadbać o odpowiedni zamek, by móc zamknąć drzwi w przyczepie.

Rodzaje zamków w przyczepach kempingowych

\"zamekWyróżniamy dwa rodzaje zamków w przyczepach kempingowych. Pierwszym z nich jest zamek zewnętrzny. Ten typ zamka jest wykorzystywany również w drzwiach frontowych w wielu domach, jednak jako zamek do przyczepy sprawdza się dużo lepiej z prostej przyczyny, a mianowicie drzwi w przyczepach kempingowych są metalowe i łatwiej taki zamek w nich umiejscowić tak, aby nie dało się go wyłamać niż w drzwiach domowych, zrobionych z drewna. Jak sama nazwa wskazuje, te zamki nie kończą się równo z drzwiami, spora ich część wystaje na zewnątrz. W przypadku ściśnięcia wystającego elementu kombinerkami i energicznym pociągnięciu możemy taki zamek wyrwać, oczywiście, jeśli jest on słabo umocowany, tak jak ma to miejsce w drzwiach drewnianych. W przypadku drzwi metalowym takie coś się nam nie uda. Rzeczą, która przemawia na jego korzyść, jest niska cena. Drugim typem zamków są zamki wewnętrzne. Jest to typ zabezpieczenia dający nam prawie stuprocentowe bezpieczeństwo. Takie zamka nie da się w żaden sposób wyrwać. Jedynym sposobem, żeby go otworzyć, jest przekręcenie odpowiedniego klucza. Jest to zamek trochę droższy, ale i bezpieczniejszy.

To, jaki zamek wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od prywatnych preferencji, ponieważ jeden i drugi dobrze spełniają swoją funkcję lub od tego, do jakiego zamku są przystosowane drzwi w naszej przyczepie, wtedy już nie mamy wyboru, musimy zastosować zamek dedykowany do konkretnych drzwi. Różnica w cenie między tymi dwoma rodzajami to około trzydziestu złotych.