Jak wybrać auto dla dziecka

Mówi się, że dzieci dorastają coraz szybciej. Przekonanie to staje się prawdziwe zwłaszcza wtedy, kiedy widzimy dzieci zasiadające za kierownicami samochodów. Na szczęście chodzi o samochody będące zabawką. Miniwersje popularnych marek, napędzane akumulatorem i sterowane pilotem cieszą się wśród najmłodszych coraz większą popularnością. W poniższym artykule podpowiemy Ci, jaki model powinieneś wybrać dla swojego dziecka.

Jakie auto wybrać dla konkretnego wieku dziecka?

\"autoZbliżający się Dzień Dziecka postawi niejednego rodzica przed dylematem, co w tym roku sprawić swojemu dziecku na prezent. Jak się okazuje, zarówno maluchy, jak i starsze dzieci, marzą o własnym pojeździe, dzięki któremu będą miały możliwość mknąć przez place zabaw, parki czy ogródki. Podczas wyboru odpowiedniego dla naszej pociechy auta głównym kryterium, którym powinniśmy się kierować jest jej wiek. Choć większość tego typu zabawek jest dedykowana dla dzieci od 3 roku życia, to na rynku znajdziemy również modele, którymi z  powodzeniem mogą cieszyć się młodsze dzieci, mające około dwóch lat. Wybierając auto dla dzieci w tej kategorii wiekowej, należy zwrócić uwagę na odpowiednio wyprofilowane siedzisko oraz możliwość zdalnego sterowania przez rodzica czy opiekuna, aby mieć kontrolę nad szalejącym w trakcie zabawy maluchem. Pojazdy dla najmłodszych powinny mieć też ograniczoną moc silnika, aby nie rozwijać zbyt dużych prędkości. Im starsze dziecko, tym ta prędkość może wzrastać, osiągając wartość nawet do 10 km/h w modelach dla dzieci od 10 roku życia.

Modele dla najmłodszych mogą zachęcać do zabawy dzięki obecności na karoserii naklejek z motywami ulubionych bajkowych bohaterów, którymi zachwycają się nasze dzieci. Dla starszaków warto wybierać eleganckie modele, idealnie odwzorowujące konkretne modele pojazdów, takie jak Audi R8 czy BMW X6. Choć zabawki tego typu nie należą do najtańszych, to przecież uśmiech i radość naszego dziecka są wartościami bezcennymi, których nie kupimy za żadne pieniądze.