Jak tanio nakarmić kota?

Każdy miłośnik zwierząt chce dla swojego pupila zawsze jak najlepiej. Biorąc zwierzę pod swoją opiekę stajemy się za nie w pełni odpowiedzialni. Musimy zapewnić mu jedzenie, miejsce do wybiegania i chodzić do weterynarza w razie potrzeby. Jednak za tę całą opiekę zwierzę odwdzięcza nam się swoją miłością i oddaniem.

Tanie mokre karmy dla kota – dobra jakość

\"niedrogaNaszym czworonogom trzeba zapewnić zawsze pełną miskę, aby mogły w każdej chwili podejść i stłumić głód. Koty nie są wymagające jeśli chodzi o pokarm, ale trzeba pamiętać, aby zapewnić im odpowiednią i zrównoważoną dietę. Na rynku jest mnóstwo różnych firm produkujących jedzenie dla kotów. Droższe karmy wcale nie oznaczają lepszej jakości produktu, przeważnie płaci się za daną markę, która włożyła mnóstwo pieniędzy w marketing i musi sobie to w taki sposób zwrócić. Dlatego warto wiedzieć, że niedroga mokra karma dla kotów nie różni się praktycznie niczym od tych z rzekomo wyższej półki i śmiało możemy karmić nią naszego pupila. Produkcja karmy dla kota nie jest droga i naprawdę nie warto płacić czasem za ładniejsze opakowanie i logo znanej firmy na etykiecie. Mokre karmy nie różnią się od siebie za bardzo składem, a kot nie poczuje żadnej różnicy i z takim samym smakiem będzie zajadał karmę, za którą zapłaciliśmy mniej. Oczywiście oprócz mokrej karmy warto czasem kotu urozmaicić dietę w postaci mleka, śmietanki czy innych produktów, które koty mogą strawić.

Pamiętajmy zatem, że nie zawsze wyższa cena produktu oznacza jego lepszą jakość. Czasem jest wręcz przeciwnie i najlepiej przekonać się o tym samemu. Wyżywienie naszego kota wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Wmawia się nam, że droższe karmy znanych firm są najlepsze dla naszych kotów, ale trzeba pamiętać, że jest to jedynie czysto marketingowa zagrywka.