Jak szybko nadać przesyłkę w paczkomacie?

Wysyłanie rzeczy paczkomatem oraz ich odbieranie jest tak proste, że praktycznie każdy po zapoznaniu się z tym procesem korzysta z Inpostu zawsze, kiedy jest to tylko możliwe. Nic dziwnego, skoro nadanie przesyłki trwa dosłownie kilka sekund zwłaszcza, gdy mamy pobraną aplikację. Co więcej z naszą przesyłką do paczkomatu możemy udać się o każdej porze dnia i nocy.

Łatwe nadawanie w Inpoście

\"nadanieDo nadawania w Inpoście poleca się używania aplikacji. Choć oczywiście można to zrobić w równie prosty sposób przy pomocy strony internetowej to jednak nadając tak paczkę pod koniec dostajemy etykietę, którą jeszcze musimy wydrukować i nakleić na naszą przesyłkę, a nie każdy z nas ma drukarkę lub też nie każdemu jest po drodze do punktu w którym możemy coś wydrukować. Za dużo zachodu. Z aplikacją nadanie przesyłki Inpost jest niezwykle proste. Wchodząc w nią od razu rzuca nam się w oczy zakładka umożliwiająca nadanie naszej paczki, a po wejściu w nią wystarczy wszystko jest tak przejrzyste i proste, że każda osoba bez doświadczenia z nadawaniem wcześniej jakiejkolwiek wysyłki z pewnością sobie bez problemu poradzi. Nadając przez aplikację nie musimy nic drukować. Po podejściu do paczkomatu wystarczy kliknąć opcję z nadaniem paczki na ekranie paczkomatu i zeskanować kod QR, który znajdziemy w aplikacji z zakładką nadania paczki.

Nie tylko nadawanie, ale również odbieranie paczek w paczkomatach jest banalnie proste. Gdy mamy aplikację nie musimy czekać w kolejce, jeżeli takowa ma miejsce. Podchodzimy do paczkomatu i klikamy opcję ze zdalnym otworzeniem skrytki. Na ekranie wyświetli nam się, która skrytka jest nasza, więc nie pomylimy też paczki, jeżeli obok nas ktoś otwiera swoją skrytkę. Z kolei jeżeli posiadamy tylko kod naszej przesyłki, wystarczy go wklepać na ekranie paczkomatu pod wejściu w opcję z odbiorem paczki.