Instalacja progów zwalniajacych na drodze

Lato to czas wielu inwestycji w większości miastach oraz powiatach. Sprzyjają temu różnorodnego dofinansowania, które mogą te organy dostać – rozpatrzone w w większości zostają wszelkie wnioski złożone pod koniec poprzedniego roku i na początku obecnego, co sprzyja nadwyżce budżetu. Stąd też wynika duża rozpiętość różnorodnych dokonywanych inwestycji.

Kiedy miasto powinno zainstalować próg zwalniający?

\"progiIstnieje wiele powodów do instalacji progów zwalniających. Sprawdzają się one na stosunkowo ruchliwych ulicach położonych na terenie miasta, gdzie dość często dochodzi do wypadków. Stawia się je również bardzo często w pewnej odległości od dojazdów do nieoznakowanych skrzyżowań czy przed rondami. Niezmiernie popularnym miejscem na progi zwalniające na drogę, ze względu na specyfikę i różnorodność osób poruszających się w danym miejscu są osiedla i drogi dojazdowe do osiedli. To tam poruszają się praktycznie wszyscy użytkownicy ruchu drogowego – począwszy od kierowców, po osoby piesze i rowerzystów. Wiele osób na osiedlu korzysta także z innych urządzeń umożliwiających chociażby uprawianie sportu – takich jak hulajnogi, deskorolki czy rolki. Dlatego też bardzo ważne jest zabezpieczenie ich bezpieczeństwa, a także ograniczenie prędkości jaka jest używana na owych droga. Sprzyja temu właśnie instalacja w niektórych miejscach progów zwalniających, które zmuszają kierowców do zdjęcia nogi z pedału gazu i tym samym wolniejszą jazdę.

Progi zwalniające, które znajdują się na drogach są bardzo przydatne. Pozwalają ograniczyć ilość wypadków, przede wszystkim z udziałem dzieci i innych pieszych oraz rowerzystów. Znacznie sprzyja także ograniczeniu prędkości przez kierowców poruszających się na terenie drogi – ogranicza to także ilość stłuczeń czy zarysowań.