Gdzie można stosować intarsje?

 

Podłogi drewniane bez wątpienia przeżywają obecnie renesans swojej popularności. Wiele osób obawia się jednak, że tego rodzaju podłogi są bardzo nudne. Jak sie ejdnka aokzuej, ejst to niepawdą, gdyż mogą się na nich znajdować różnego rodzaju wzoru.

Czym jest intarsja i jak należy ją stosować?

\"drewnianeOd pewnego czasu coraz bardziej popularne stają się ponownie podłogi drewniane. Dla wielu osób, takie właśnie podłogi są synonimem luksusu i wysokiego statusu społecznego. Wiele osób obawia się jednak, że podłogi z takiego naturalnego surowca są jednak również bardzo nudne. Wynika to  obawy, że mają one jednolity, brązowy kolor, który po dłuższym czasie może się bardzo szybko znudzić. Rozwiązaniem w takim przypadku mogą być jednak drewniane intarsje – wzory tego typu można stosować wedle uznania na całej powierzchni, lub też w jednym punkcie podłogi. Są to wzory, które mogą albo przypominać naturalne słoje, czy załamania barw w drewnie, lub też przybierać bardziej fantazyjne formy. W obu przypadkach, intarsje są jednak świetnym pomysłem, aby urozmaicić nieco nudny wygląd podłogi i sprawić, żeby ich wygląd zbyt szybko się nie znudził. Co ciekawe, intarsje mogą być tworzone zarówno na nowo tworzonych drewnianych podłogach, jak też i na tych, które posiadamy już od kilku lat. Jest to więc świetny pomysł na radykalne odświeżenie wyglądu swojego mieszkania, szczególnie w tych sytuacjach, gdy nie chcemy lub nie możemy korzystać z dywanów.

Mimo upływu czasu wydaje się, że podłogi wykonane z drewna nie tracą na swojej popularności. Duży wpływ na to ma fakt, że wyglądają one wyjątkowo luksusowo. W przypadku, gdy ich standardowy wygląd zaczyna nam się nudzić, podłogi z drewna można pokryć specjalnymi wzorami, co znacznie może zwiększyć ich atrakcyjność.