Dopasowana terapia dlapar

Ludzie łączą się w pary na różnych zasadach które akurat w ich przypadku są odpowiednie. Oczywiście nie każdy związek oznacza wspólne życie aż do śmierci, ponieważ statystyki pokazują że nawet 1/3 małżeństw się prędzej czy później rozwodzi.

Kto korzysta z terapii dla par?

specjalna terapia dla par wilanówŻycie w związku z drugą osobą jest skomplikowanym i wymagającym zadaniem. Jak łatwo zauważyć, w każdym związku są jakieś problemy przecinek z którymi ludzie radzą sobie lub też nie na różne sposoby. Oczywiście nie mówimy tu o patologii, a jedynie o braku możliwości porozumienia się, co skutkuje rosnącym napięciem i konfliktami. W takiej sytuacji o wiele par korzysta ze specjalnych terapii, mających na celu rozwiązanie problemu z pomocą specjalisty. Takiej terapie jak sama nazwa wskazuje, biorą udział dwie osoby, gdyż problem zawsze leży po obu stronach. Jeżeli jestem potrzebna specjalna terapia dla par Wilanów jest dzielnicą, w której znajdziemy kilka ośrodków specjalizujących się w takich usługach. Głównym zadaniem specjalisty który prowadzi terapię jest pomoc w znalezieniu rozwiązania oraz ustaleniu przyczyny problemów. Na pewno nie można liczyć że psycholog rozwiąże dla nas problemy, gdyż tylko od osób zainteresowanych, nastawienia i chęci, zależy sukces terapii. Oczywiście ważną kwestią jest także to, czy obie strony faktycznie chcą porozumienia i zależy im na uratowaniu związku. W czasie terapii będą poruszane wygodne oraz niewygodne tematy, zatem konieczne będzie o tworzenie się i rozmawianie o tym co niekoniecznie przyjemne.

Wprowadzonych przez psychologów wcześniej było uznawane jako oznaka słabości czy też nie umiejętności radzenia sobie z własnymi problemami, Natomiast dzisiaj Jest zupełnie odwrotnie. Proszenie o pomoc nie jest niczym złym, a często daje szansę na uratowanie związku.