Domy z ekonomicznymi konstrukcjami

Coraz więcej osób przekonuje się do wybudowania domu drewnianego jako modelu jednorodzinnego. Jeszcze do nie dawna takie obiekty były letniskowe, a teraz można mięć komfortowy i ciepły dom w całości wykonany z drewna.

Z czego jest zrobiona konstrukcja domu?

\"konstrukcjeBudynek, w którym planujemy spędzić długie lata ze swoją rodziną, powinien być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy. Za dom jednorodzinny uważa się budynek, który w podstawie ma więcej niż trzydzieści pięć metrów kwadratowych. Domy mogą być klasyczne murowane i betonowe albo drewniane, bo takie obecnie się najczęściej buduje. Jeżeli chodzi o cenę i szybkość budowy, to najlepsze są drewniane. Niemalże w całości są wykonane z drewna o odpowiedniej trwałości i przepuszczalności ciepła, które wymaga odpowiedniej techniki budowy, ponieważ naturalnie pracy i opada po kilku latach. Jeżeli interesują nas konstrukcje szkieletowe domów Poznań jest miastem, w którym już bardzo wiele osób zdecydowało się na postawienie takiego budynku. Ze względu na lżejszą i cieńszą konstrukcję, cena takiego domu jest niższa średnio o dziesięć – dwadzieścia procent niż klasycznego domu murowanego. Przeważnie jedynym elementem domu, który wymaga dodatniej temperatury w trakcie realizacji jest stawianie fundamentów, ponieważ są tworzone z betonu. Szkielet, ściany, dach czy stolarkę ościenną można montować w dowolnym momencie roku. Tego typu domy mogą być parterowe, parterowe z zagospodarowanym poddaszem lub piętrowe, a do tego mogą mieć taras.

Dzięki specjalistycznym firmom budowlanym zajmujących się realizacją domów szkieletowych z drewna, możemy spełnić swoje marzenie do własnym domu. Najczęściej mają one charakter rustykalny lub klasyczny, ale równie dobrze mogą być utrzymane w nowoczesnym stylu.