Dobry olej z kwiatów konopi

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja czynna o właściwościach prozdrowotnych. Można ją zidentyfikować wyłącznie w konopiach, toteż śmiało trzeba stwierdzić, że jest ona unikalna i dodać, że nie da się jej otrzymać w żaden syntetyczny sposób.

Polecane olejki z legalnych konopi CBD

\"naturalnyKonopie siewne (sativa), charakteryzują się mikroskopijną zawartością teterahydrokannabinolu (THC), czyli substancji odpowiadającej w tych roślinach za działanie odurzające oraz uzależniające. Zatem każdy produkt, pochodzący z tych odmian uznany jest za legalny i bezpieczny, gdyż poziom THC nie może w nich przekraczać 0,2%. Trzeba też powiedzieć, że nie wszystkie produkty z kannabidiolem są równie wartościowe, wszak tylko część z nich wykazuje realne działanie terapeutyczne. Jednym z takich produktów jest, na pewno, naturalny olejek z kwiatów konopi CBD, jaki jest, nie tylko dobry, ale też niedrogi. Wszak najmniejsze, dziesięciomililitrowe opakowanie, stanowiące zapas na, około, miesiąc regularnego stosowania, można nabyć już za, mniej więcej, czterdzieści – pięćdziesiąt złotych. Nie jest to wiele, dlatego nie ma przekłamania w stwierdzeniu, że na terapię z wykorzystaniem olejków stać każdego, zwłaszcza, że środki farmakologiczne są, zwykle, o wiele droższe. Zresztą nie chodzi tu tylko o cenę związaną z pieniędzmi, ale również cenę zdrowia, która może być za wysoka, szczególnie wówczas, gdy stosuje się silne środki farmakologiczne, gdyż ich działanie zawsze pozostawia po sobie ślad.

Jeżeli chcemy przyjmować naturalny, leczniczo działający kannabidiol, to najlepiej wybrać olej konopny, gdyż stanowi najlepsze jego źródło. Ponadto jest produktem niesamowicie wydajnym, który przyjmuje się w bardzo małych, liczących kilka kropli na dobę, dozach.