Dobra maska smogowa

 

Żyjemy w czasach dużego zanieczyszczenia środowiska, do którego każdy z nas przykłada rękę. Jednak najbardziej szkodliwe są zanieczyszczenia powietrza, ponieważ każdy z nas nim oddycha i codziennie przyjmuje trujące substancje.

Jak pomagają maski antysmogowe?

\"maskaOddychanie jest podstawowym procesem, jaki występuje w każdym człowieku. Tlen jest nam niezbędny do życia. Jednak poza tlenem i azotem w powietrzu znajduje się mnóstwo innych składników, które są dla nas trujące. Smog przeważnie występuje w sezonie grzewczym, czyli w okresie od października do końca marca. Czasem stan powietrza jest lepszy i można sobie pozwolić na spacer, ale w większości dni, powietrze jest tak zanieczyszczone, że może pomóc tylko maska smogowa. Noszenie jej zabezpiecza nas przed wdychanie zanieczyszczonego powietrza, ponieważ posiada ona wewnętrzny filtr, który jest w stanie zatrzymać nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent szkodliwych substancji, pyłów i osadów unoszących się w powietrzu. Maski są dostępne w kilku rozmiarach i wielu fasonach, jednak najważniejszym elementem jest filtr, który w zależności od stopnia zanieczyszczenia trzeba zmieniać co dwadzieścia – trzydzieści godzin użytkowania.  Ich skuteczność przede wszystkim zależy od jakości filtra i od właściwego sposobu noszenia maski. Koniecznie musi ona dobrze przylegać do twarzy, aby powietrze nie dostawała się z żadnej strony do środka. W przeciwnym wypadku, noszenie takiej maseczki jest bezsensowne, bo przed niczym nas nie ochroni.

Noszenie maseczek jest zalecane przede wszystkim osobom starszym, dzieciom, kobietom w ciąży i ludziom z obniżoną odpornością. Najtaniej je kupimy w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór. Warto tez od razu kupić kilka filtrów na zmianę.