Do prasy warto użyć wytrzymałego sznurka

Głównym zastosowaniem używanych w prasach rolniczych sznurków jest spięcie siana, które znajduje się w beli. W tym celu maszyna samoczynnie oplata snopek, związuje go i zabezpiecza. Taki sznurek powinien jednak spełnić szereg wymagań, abyśmy byli w stanie poradzić sobie z wyzwaniami tego typu, które mogą okazać się niezbędne podczas takiego działania.

Rolnicy często używają wytrzymałych sznurków

sznurek do prasy 5000mZanim zakupimy odpowiedni sznurek, sprawdźmy, co zaleca producent naszej prasy. Możemy mieć taką, która będzie produkowała snopki klasyczne, czyli prostokątne, ale też okrągłe bele siana. Wówczas okaże się, że będziemy mieli o wiele praktyczniejsze rozwiązania związane z działaniami tego typu. W kwestii sznurka warto postawić na takie materiały jak polipropylen. Powstaje on ze stosownego granulatu, ale daje nam to możliwość sprawienia, że praktycznie cały nawój sznurka składa się z jednego kawałka materiału, co zapewnia nam bardzo duże możliwości oraz swobodę pracy. Dobry sznurek do prasy 5000m powinien posiadać właściwe parametry. Istotna będzie też odporność na wodę, którą posiadają sznurki syntetyczne. Nasze bele siana mogą bowiem spotkać się z różnymi warunkami, z których będziemy musieli sobie radzić. Woda może być spowodowana opadami, ale też podtopieniem niektórych terenów, szczególnie jesienią oraz wiosną, gdy opady są intensywne, a śnieg często się roztapia.

Wybierając sznurki naturalne, stawiamy często na rozwiązania ekologiczne. Prym wiodą tutaj sznurki jutowe oraz sizalowe, które są bardzo bezpieczne w użyciu. Wymaga to jednak większej wprawy, ale nasze sznurki nie będą później problemem, gdy chodzi o ich utylizację, a nadal mogą posiadać bardzo dobre parametry i cieszyć się z wytrzymałości na wyjątkowo wysokim poziomie.